ESO / M. Kornmesser, Pixabay

Sú to mimozemšťania? Podľa NASA áno.

NASA práve oznámila horúcu aktualitu, ktorá doslova vyráža dych. Len prednedávnom na konferencii prezentovala objavy exoplanét v systéme Trappist-1, kde by aj podľa názoru odborných vedcov mohol existovať život. A to sa s veľkou pravdepodobnosťou teraz potvrdzuje. Aj keď každý z nás očakával život na úrovni baktérií či jednobunkových organizmov, NASA svojimi vyhláseniami šokuje. Na práve skončenej konferencii oznámili, že signály, ktoré zachytili z exoplanét, sa javia tak, ako keby ich vysielala rozvinutá civilizácia a signály prirovnávajú k morzeovke či k binárnemu kódu.

„Tieto signály sa skladajú z dvoch rozdielnych frekvencií, ktoré vytvárajú kód,“ povedal slávny americký astrofyzik John W. Booth a ďalej dodáva: „je to jeden z najvzrušujúcejších momentov v mojom živote a nikdy som si nemyslel, že to niekedy poviem: Podľa mňa sú to mimozemšťania.“ 

Zachytené signály, ktoré sa javia, že sa opakujú, bude analyzovať špeciálny softvér, ktorý NASA navrhla. Zatiaľ nie je isté či sa mu správa podarí dešifrovať a zistiť, čo sa v kódovanej správe hovorí.

„Musíme podrobne zanalyzovať každý signál a zistiť o čo im vlastne ide,“ povedala americká astronómka Tamara Samsonová. „Možno zistili, že sme sa týmito exoplanétami zaoberali, a tak nás chcú kontaktovať“. 

Exoplanéty v hviezdnom systéme majú skalnatý povrch. Súbor siedmich planét, ktoré obiehajú červeného trpaslíka Trappist-1 má veľkosť podobnú Zemi a na šiestich sa s veľkou pravdepodobnosťou nachádza voda. Tri z týchto planét sa nachádzajú v tzv. obývateľnej zóne od svojej materskej hviezdy a voda sa na nich môže nachádzať aj v tekutej forme.

To sú základné predpoklady na to, aby tu mohol existovať život, a to dokonca aj jeho inteligentná forma. A ako sa teraz ukazuje, tá sa tu skutočne aj nachádza.

Vyzerá to teda tak, že dnes 1. apríla sa začína písať nová kapitola ľudských dejín. Ak sa domnievate, že celá správa je len vymyslenou k sviatku vtákov a bláznov, tak vás môžeme uistiť, že sa nemýlite.via GIPHY

Pozri aj: Videli ich už aj v Dunajskej Strede. V nasledujúcom týždni prekročí slovenské hranice vyše 400-tisíc migrantov z Afriky!

interez.sk (Matej Mensatoris)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy