profcraig.com

Lukáš Mužla / / Série
Už dávnejšie sme vám ukázali pár zaujímavostí o slávnych spisovateľoch, ktoré ste sa na hodinách literatúry určite neučili. Dnes sa pozrieme na dejepis. História ľudstva,...

Už dávnejšie sme vám ukázali pár zaujímavostí o slávnych spisovateľoch, ktoré ste sa na hodinách literatúry určite neučili. Dnes sa pozrieme na dejepis. História ľudstva, to nie je žiadna rozprávka pre deti. V našej minulosti sa odohralo mnoho hrôzostrašných a desivých udalostí. O niektorých sa vie, o mnohých nie. Tieto príbehy sa zo školských osnov vyradili. Pýtate sa prečo? Uvidíte…

Mladá hyena z Osvienčimu

Holokaust, jedna z najhorších kapitol ľudských dejín, je každému dobre známy. Aj jedna z najkrutejších postáv jedného z koncentračných táborov, Josef Mengele, o ktorom sme už taktiež písali. Irma Grese sa však v žiadnej učebnici nespomína a pritom je to najdesivejšia dozorkyňa zo všetkých koncentračných táborov. Jej matka spáchala samovraždu a Irma nedokončila ani základné vzdelanie. Ako 15-ročná vstúpila do ženskej odrody Hitlerjugend a v roku 1942 rozšírila rady dozorcov SS. O rok na to bola druhou najdôležitejšou osobou v tábore pri Osvienčime. Irma sa vyžívala ako vo fyzickom,  tak aj psychickom týraní väzňov. Bila ich bičom (veľakrát až na smrť), posielala na nich vyhladovaných psov a s obľubou posielala ľudí do plynových komôr… Po vojne bola na jeseň 1945 ako 22-ročná odsúdená k smrti.

reddit.com
reddit.com

Obraz Adolfa Hitlera

Skôr ako si prečítate nasledujúci odstavec, prezrite si obrázok pod textom. Zdá sa vám tento pán povedomý? Áno, skutočne sa nápadne podobá na nemeckého fašistického vodcu Adolfa Hitlera. Tento obraz však vznikol v roku 1889, teda v presne v ten istý rok ako sa Hitler narodil. Namaľoval ho nemecký maliar Franz Stuck. Je možné, že mal Stuck zjavenie budúcnosti. Hitlera na obraze stotožnil s nemeckým bohom vojny Wodanom, ktorý vedie cez krajinu armádu mŕtvych.

artauthority.tumblr.com
artauthority.tumblr.com

Lincolnov šialený záchranca

Slávny americký prezident Abraham Lincoln bol nečakane zavraždený vo Washingtonskom divadle hercom Johnom Wilkes Boothom. Tento príbeh ste už určite počuli. Ale počuli ste aj o osude Henryho Rathbona? Henry bol v čase Lincolnovej smrti na tom istom divadelnom balkóne. Pokúsil sa prezidentovej smrti zabrániť, no neuspel. Dlhé roky sa touto udalosťou trápil, až z toho nakoniec úplne zošalel. V roku 1883 sa pokúsil zabiť svoje vlastné deti, no jeho manželka mu v tom zabránila. Tú potom zastrelil a seba 5-krát bodol do hrude s myšlienkou spáchania samovraždy. Lekárom sa ho však podarilo zachrániť a Henry strávil zvyšok svojho života v ústave.

boothiebarn.com
boothiebarn.com

Prvý sériový vrah v histórii

Ak očakávate nejakého maniaka, ktorý si krátil dlhé chvíle zabíjaním ľudí, budete prekvapení. Prvým, vlastne provou sériovou vrahyňou bola takzvaná Locusta, ktorá žla v dobách antického Rímu, konkrétne v tom istom období ako cisár Nero. Locusta bola v Ríme známa pre svoje umenie s jedmi. Bola to skutočne „luxusná“ vrahyňa. V roku 54 si ju najali, aby odstránila vládnuceho rímskeho panovníka. Pripravila teda pokrm z jedovatých húb a na cisárske kreslo mohol nastúpiť cisár Nero. Ten ju z vďaky štedro obdaril. Jej pomoc využil aj v roku 68, keď podpálil Rím. Vedel, že následky tohto činu ho neminú preto si u nej zakúpil jed, ktorým mohol spáchať samovraždu (nakoniec sa zabil iným spôsobom). Locustu odsúdil nasledujúci panovník v roku 69 k smrti.

wikipedia.org
wikipedia.org

Samovražda politika v priamom prenose

V 1987 nikto neveril, že by korupcia mohla zájsť až takto ďaleko. Pennsylvánsky politik Budd Dwyer bol v politike od roku 1971. Desať rokov slúžil ako člen štátneho senátu a v roku 1981 sa stal v poradí 30. hlavným pokladníkom štátu Pennsylvánia, kde ostal až do svojej smrti. Časom sa ale prišlo na jeho podvody. Budd bol verejne obvinený a keď sa dozvedel, že ho majú skutočne odsúdiť, rozhodol sa zvolať pre médiá poslednú tlačovú konferenciu. Na tlačovke vystúpil pred novinárov, vytiahol zbraň a pred zapnutými kamerami v priamom prenose ukončil svoj život.

profcraig.com
profcraig.com

Šialený spolubojovník Jany z Arku

Gilles de Rais, prezývaný aj Modrofúz, bol francúzsky šľachtic a barón. Oženil sa so svojou sesternicou, čím získal veľký majetok. Niekoľko rokov bol veliteľom francúzskej armády, počas storočnej vojny bojoval po boku Jany z Arku a bol dokonca vymenovaný za maršala Francúzska. Nikto však do samého konca netušil, kto je vlastne zač. De Rais bol sériový vrah detí. Kvôli okultným vraždám sa vzdal služby v armáde, no v roku 1440 bolo už všetko spočítané. Gilles de Rais bol obvinený zo 140 vrážd detí a popravený obesením.

highlife.com
highlife.com
0
Komentovať (0)