Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Skvelý krok NASA: Stiahnite si zadarmo softvér, ktorý využíva Národný úrad pre letectvo a vesmír.

NASA uskutočnila opäť veľký krok. Tentoraz však nemáme na mysli ďalšie prevratné zistenia o exoplanétach na ktorých môže existovať život a o ktorých sme vám priniesli článok. Tento krok je však tiež veľmi významný a pomôže tisícom ľuďom po celej Zemi. NASA totiž zverejnila balík užitočných softvérov a programov, ktoré roky vyvíjala a používa ich. Najlepšie na týchto softvéroch ale je, že síce ich vývoj stál státisíce dolárov, tak každý z nás, si ich môže stiahnuť zadarmo a využívať ich podľa svojej vôle. Softvéry sú voľne šíriteľné a v prípade, že sa v tejto oblasti vyznáte, môžete si ich voľne upravovať podľa seba. 

Pre lepší prehľad NASA rozdelila softvérový katalóg do 15 kategórií. Nájdete tu softvéry určené na spracovanie dát podnikových systémov, softvér týkajúci sa projektového manažmentu, robotiky, ale napríklad aj softvéry týkajúce sa letectva.

nasa

NASA chce týmto krokom podporovať inovácie a sprístupniť svoje produkty širokej verejnosti. Vesmírna agentúra verí, že sprístupnenie týchto softvérov pomôže vytvoriť hmatateľný prínos, ktorý môže priniesť nové pracovné miesta.

Kompletný balík softvérov NASA zadarmo nájdete na tomto odkaze.

Pozri aj: NASA zverejnila šokujúce fotografie toho, ako sa zmenil svet okolo nás. Odhaľujú to, čo si ľudia nechcú pripustiť

interez.sk (mmm), sciencealert.com, nasa.gov


Komentovať (0)