Foto: twitter.com (FamilyMassageWA)/youtube.com

Namiesto kúpania v mori zotavovanie v nemocnici.

Austrália je miesto plné nebezpečných pavúkov a hadov, občas agresívnych kengúr, no a vyzerá to tak, že je aj domovom mäsožravých chrobákov. Tínedžer z Melbournu sa chcel po futbale schladiť a relaxovať na pláži, no namiesto toho musel byť urýchlene prevezený do nemocnice, pretože mu nohy zaživa jedol neznámy živočích.

Sam Kanizay si šiel v sobotu zaplávať na pláž Dendy Street v Brightone, predmestí Melbournu. Namiesto relaxu vo vode však na členkoch cítil zvláštne šteklenie, ale myslel si, že je to len zvláštny pocit po namáhavom futbale. Keď vybral nohy z vody, čakal 16-ročného mladíka nepríjemný pohľad. Chodidlá a členky mal pokryté množstvom mäsožravých chrobákov, ktoré mu rozožierali kožu a spôsobovali silné krvácanie.

Sam si spočiatku myslel, že sa len poranil na nejakej skale, no krv sa liala odvšadiaľ. Po príchode do nemocnice si ani lekári neboli istí, čo spôsobilo množstvo malých dier na nohách. Sestričky odhadovali, že môže ísť o mäsožravé tvory vo forme akýchsi morských vší. Presne to však nevedel vysvetliť nikto, a preto sa Samov otec Jarrod rozhodol vyriešiť záhadu poranení jeho syna sám.

Vrátil sa na pláž vyzbrojený ničím iným, len sieťou a veľkým kusom mäsa. Na jeho prekvapenie zakrátko chytil veľké množstvo týchto nenásytných stvorení. „Dal som do siete mäso a oni sa naň vrhli, akoby to malo byť ich posledné jedlo. Mäsa sa nepustili, kým ho úplne nerozožrali. Neostala ani krv, nič,“ hovorí Jarrod.

Morské vši sú parazity, ktoré sa živia slizom, hlienom, kožným tkanivom alebo krvou rýb, na ktorých sa priživujú. No aj podľa expertov je takéto správanie neobvyklé. „Venujem sa tejto práci už 20 rokov a nič podobné som v živote nevidel,“ tvrdí morský biológ Michael Brown.

Pozri aj: „Had sa mi zahryzol do tváre“, kričala žena do telefónu. Keď záchranári prišli na miesto, škrtič jej už zvieral hrdlo

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)