Zaočkovaných ľudí je podľa ministra financií málo, čo na víťazní boj nad deltou nemusí stačiť.

Za pondelok malo na Slovensku pozitívny výsledok PCR testu 41 osôb, laboratóriá pritom vykonali 7 703 vyšetrení. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň stúpol o 11 pacientov, v nemocniciach je tak 92 ľudí.

„Z celkového počtu 5 216 sekvenovaných vzoriek je počet pozitívne testovaných na delta variant 293, čo predstavuje 5,6-percentné zastúpenie. Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85,1-percentné zastúpenie,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Foto: TASR – Martin Baumann

Máme plné sklady zbraní

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 260 743, za predchádzajúci deň pribudlo 3 575 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 987 436 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 5 490 ľudí. Práve k téme očkovania sa vyjadril aj minister financií Igor Matovič, ktorý len včera oznámil veľké novinky k očkovacej lotérii.

Na očkovacie prémie a sprostredkovateľské bonusy sa k utorku 9:30 registrovalo 280-tisíc osôb. Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo financií SR. „Teší nás veľký záujem o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus,“ uviedol rezort. Igor Matovič sa však obáva tretej vlny pandémie. Variant delta je na vzostupe, prípady stále pribúdajú. Podľa neho si Slovensko vybralo tú ťažšiu cestu, kedy budeme s týmto nákazlivým variantom „bojovať holými rukami a bez zbraní, ktorých máme plné sklady“.

800 dní do kolektívnej imunity

„800 dní do kolektívnej imunity. Posledné dni sa denne podá cca 3 000 vakcín prvoočkovaným. Ak budeme ďalej napredovať takýmto “tempom”, 85% zaočkovanosť potrebnú pre dosiahnutie kolektívnej imunity dosiahneme cca v októbri 2023 … a to za predpokladu, že “tempo” očkovania sa ešte viac nezníži,“ píše v statuse Matovič.

Svoj status uzavrel s tým, že niektorí veria, že 3. vlna Slovensko obíde. To však nie je pravda a boj môže byť naozaj ťažký a trpký. Samotné ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že počty nových nakazených začínajú rásť a 3. vlna sa oficiálne začala.

0
Uložiť článok
Komentovať