SHUCHENG COUNTY POLICE/WEIBO

Muž v Číne sa pokúsil prejsť rieku osobným autom, pretože ho ňou viedla GPS navigácia.

V minulosti bola výsadou profesionálnych vodičov a cestovateľov. Dnes ju má v smartfóne drvivá väčšina z nás. Reč je samozrejme o GPS navigácii. Pred jej prvým použitím väčšinou musíme súhlasiť s tým, že na cestách budeme dávať pozor a nebudeme iba slepo nasledovať pokyny z GPS navigácie. S poslednou vetou by sa zrejme nestotožnil muž z provincie Anhui, ktorá leží vo východnej Číne.

Muž z východnej Číny mal zrejme namierené na miesto do ktorého ešte necestoval. Preto si nastavil GPS navigáciu a šoféroval podľa jej inštrukcií. To ho stálo nedostavenie sa na miesto určenia (minimálne nie v daný čas) a možno aj nákladnú opravu auta.

SHUCHENG COUNTY POLICE/WEIBO

Väčšina z nás by zastavila už pri náznaku, že cesta prechádza cez malý, plytký potôčik. Samozrejme nie, ak by sme sa nachádzali v offroade, ktorý s niečim takým nemá problém. Tento muž vo svojom malom aute nevidel prekážku v rieke a pokračoval. Že je v problémoch si uvedomil, pravdepodobne až keď zapadol v strede rieky.

SHUCHENG COUNTY POLICE/WEIBO

Po príchode miestnej polície sa muž obraňoval tým, že len nasledoval inštrukcie GPS navigácie. Tento bizarný prípad zamestnal políciu na pol dňa a auto nakoniec pomohol vyprostiť buldozér.

SHUCHENG COUNTY POLICE/WEIBO
SHUCHENG COUNTY POLICE/WEIBO

My len dúfame, že vy takto slepo GPS nenasledujete.

Pozri aj: Z Bratislavy do Košíc za 50 minút? Na Slovensku vznikne nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá bude poskytovať regionálne letecké služby

interez.sk (LukášR), mashable.comunilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať