Foto: TASR - Roman Hanc

Viete, ako sa bez problémov odviezť po ceste plnej snehu?

Šmykľavá a zasnežená vozovka je problém, na ktorý sa niekedy nedá pripraviť. Stačí malá nepozornosť, prudké zabrzdenie alebo chyba vodiča pred vami a z jazdy sa môže stať veľká nepríjemnosť. Polícia Košického kraja preto pridala na svoju facebookovú stránku niekoľko užitočných rád, ako takýmto situáciám predísť.

Pomaly ďalej 

„Predvídajte, vytvorte si priestor a jazdite pomaly. Prispôsobte svoju jazdu stavu a povahe vozovky,“ prihovára sa ľuďom polícia v Košickom kraji na svojom facebooku.

Ďalej pridáva niekoľko zlatých pravidiel, ktoré vám môžu pomôcť bezpečne sa dostať kamkoľvek sa v tomto počasí vyberiete. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným problémom, udržujte odstup medzi vozidlami.

Foto: TASR – Roman Hanc

Základom je však nesústrediť sa iba na vozidlo, ktoré ide pred vami. „Pozerajte sa ďaleko dopredu a predvídajte situácie, ktoré by mohli nastať. Patrí k nim napríklad šofér, ktorý môže náhle pribrzdiť pred vami,“ radí.

Polícia odporúča jazdiť pomalšie, aby ste mohli v takomto prípade bezpečne zastaviť, ak budete musieť dobrzdiť. Zároveň tak predídete šmyku. „Brzdite a pridávajte plyn iba vtedy, keď je to potrebné. Nezabudnite plynule ovládať aj volant,“ uzatvára polícia.

Uložiť článok

Najnovšie články