Ilustračné foto: Unsplash

Hrozný prípad z Kysúc.

Súd v Čadci sa v posledných dňoch zaoberal skutočne citlivým a nepríjemným prípadom. Išlo o sexuálne zneužívanie maloletých dievčat, ktorého sa mal dopúšťať ich niekdajší tréner gymnastiky, píše portál TV Noviny.

Prípady sexuálneho zneužívania sú vo všeobecnosti zvrátené aj desivé, pričom od toho príliš neuteká ani nedávny prípad z Kysúc. Muž vo veku 44 rokov mal sexuálne zneužívať svoje zverenkyne, mladé gymnastky, ktoré mali 8, 10 a 14 rokov.

Ilustračná foto: Unsplash

Zneužívanie sa malo diať na horných Kysuciach počas tréningov, ale aj rôznych sústredení, na ktoré tréner sprevádzal maloleté dievčatá. Počas súdneho pojednávania v Čadci sa prokurátorka dožadovala, aby bol muž vzatý do väzby, pričom sudkyňa jej vyhovela.

Vinu popiera

Tréner Ľuboš, ktorý na tréningy mladých gymnastiek dochádzal z Moravy, kde býval, sa dostal do rúk polície počas uplynulého víkendu. Aj keď vinu popieral, dôkazy proti jeho osobe boli natoľko silné, že putoval rovno za mreže.

Ilustračná foto: Unsplash

Paradoxne, vyšetrovanie prípadu s rovnakým obvinením, spojený s jeho osobou, prebieha aj v susednom Česku, kde však zatiaľ nedošlo k záveru.

Uložiť článok

Najnovšie články