Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: Policie České republiky

Polícii sa nedarí odhaliť totožnosť muža, ale ani páchateľa, ktorý ho zavraždil.

Česká polícia prostredníctvom Facebooku informovala o prípade, ktorý sa nedarí vyriešiť už 19 rokov. Muža niekto zavraždil a časti jeho tela pohodil na rôznych miestach neďaleko Bystřice na Benešovsku, pri Mirošoviciach a v Prahe. Polícia uverejnila aj mužovu podobizeň.

Časti tiel sa našli na troch rôznych miestach

Českí kriminalisti začali vyšetrovať násilný trestný čin vraždy pred takmer 19 rokmi, 13. decembra 2004, keď bolo objavené telo neznámeho muža, ktoré páchateľ rozrezal na niekoľko častí, informuje web českej polície. Prvá časť tela sa našla 13. decembra 2004 na ceste I/3 pri obci Radošovice neďaleko Bystřice na Benešovsku. Našlo sa konkrétne torzo s hornými končatinami a pravá dolná končatina.

Foto: Policie České republiky

Časti tela boli uložené v čiernom vreci a veľkej kockovanej taške. Neznámy muž mal na hrudi tetovanie krvnej skupiny B (III) Rh, čo bolo typické označenie krvnej skupiny v postsovietskych krajinách. Na tele sa našlo niekoľko jaziev po operácii slepého čreva, na bedre a asi 24 centimetrov dlhá jazva na stehne. Pri tele sa našli lieky popísané azbukou, ktoré v tom čase v Česku neboli bežne dostupné.

Kriminalistický ústav vytvoril podobizeň

Ďalšia časť tela bola objavená 18. decembra 2004 na ceste I/3 pri Mirošoviciach v lese. Tu sa našla čierna športová taška s ľavou dolnou končatinou a dennou tlačou písanou v azbuke. Tretiu časť tela sa podarilo nájsť 17. marca 2005 v Prahe. V športovej taške sa našla hlava. Žiaľ, polícii sa do dnešného dňa nepodarilo prípad vyriešiť. Osobu páchateľa, ani totožnosť mŕtveho muža sa nepodarilo zistiť napriek tomu, že vzorky DNA boli v minulosti zaslané na porovnanie na Ukrajinu a do Ruska.

Foto: Policie České republiky

Kriminalistickému ústavu sa podarilo vytvoriť niekoľko podobizní pomocou metódy kraniofaciálnej rekonštrukcie na základe nájdenej lebky. Hoci sa prípad nedarí toľko rokov vyriešiť, je možné, že vďaka rekonštrukcii tváre by niekto mohol identifikovať zosnulého muža. Benešovská polícia prosí verejnosť o pomoc. Ak ste muža na rekonštrukčných fotografiách spoznali alebo máte akékoľvek informácie, ktoré by pomohli pri jeho identifikácii, kontaktujte políciu na telefónnom čísle 974 871 531 alebo 974 871 357.

Najnovšie články