Foto: Facebook.com (Buxton Police SNT)

Britská polícia musela zakročiť nezvyčajným spôsobom.

Aj keď na následky koronavírusu umreli po celom svete už tisícky ľudí, mnohí stále odmietajú uveriť, že je to reálna hrozba. Mnoho ľudí nielen nedodržiava hygienické opatrenia, ako napríklad nosenie rúšok, ale ignorujú aj zákazy týkajúce sa zhromažďovania. Ukážkou je nezodpovedné správanie ľudí, kvôli ktorým musela britská polícia zafarbiť modrú lagúnu na čierno.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mel (@mamabearadventurespeakdistrict),

Zdá sa, že pre niektorých ľudí je dôležitejšia dokonalá fotka na Instagram ako zdravie. Ani pandémia koronavírusu či zákaz vydaný britským premiérom Borisom Johnsonom im totiž nezabránili v tom, aby húfne navštevovali niekdajší lom v Harpur Hill, ktorý sa premenil na Modrú lagúnu. Ako informuje portál CNN, polícia sa preto rozhodla konať nezvyčajným spôsobom a lagúnu s nádhernou modrou vodou zafarbila na čierno.

Yesterday we received reports that people were congregating at the ‘Blue Lagoon’ in Harpur Hill, Buxton.

No doubt this…

Uverejnil používateľ Buxton Police SNT Streda 25. marca 2020

Polícia sa snaží ľudí od plávania v lome odradiť

Prostredníctvom Facebooku buxtonská polícia vyzvala ľudí, aby ostali doma a dodala, že voda v lome je zafarbená čiernym farbivom, aby bol lom nachádzajúci sa 3 hodiny cesty od Londýna pre návštevníkov menej lákavý. Toto nie je prvý prípad, kedy bola polícia nútená vodu v lome zafarbiť.

Uverejnil používateľ Buxton Police SNT Streda 25. marca 2020


Aj keď totiž na prvý pohľad vyzerá ako ideálne miesto na oddych, voda v lome je nebezpečná. Obsahuje totiž toxické chemikálie, vďaka čomu sa hodnota pH môže vyšplhať až na 11,3. Pre porovnanie, bielidlo na bielizeň má pH približne 12. Vo vode sú dokonca aj vraky áut, mŕtve zvieratá a v lome pláva aj množstvo odpadu. Plávanie v lagúne teda jednoznačne nie je odporúčané.

CNN
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )