Foto: Facebook/ Polsubsektor Blang Bintang /Profimedia

Policajt zmizol v roku 2004 po tom, čo sa Indonéziou prevalilo cunami.

Rodina si myslela, že ho už nikdy neuvidia a úrady ho prehlásili za mŕtveho. Stalo sa však niečo, čo nikto nečakal ani v tom najodvážnejšom sne. Po takmer 17 rokoch sa nakoniec Abripa Asepa predsa len podarilo nájsť. Kde bol muž po celý ten čas?

Rodina si myslela, že Abrip počas nešťastia zomrel

Policajt menom Abrip Asep bol v roku 2004 prehlásený za nezvestného. Rodina sa nevzdávala nádeje a dúfala, že sa Asep objaví, no keď ho nenašli, úrady prehlásili Abripa za mŕtveho. Indonéziou sa totiž v tom čase prehnala obrovská vlna cunami a všetci si mysleli, že ho vlna jednoducho zmietla do mora alebo ho zavalili trosky, píše portál Daily Mail. Odhaduje sa, že cunami stálo život viac ako 230 000 ľudí, obetí však mohlo byť omnoho viac. Rodina sa zmierila s tým, že Abripa už nikdy neuvidia živého. Po takmer 17 rokoch sa však podarilo niečo nevídané.

Abripa sa podarilo nájsť v psychiatrickej liečebni v provincii Aceh. Dostal sa tam kvôli traume, ktorú počas obrovského nešťastia prežil. Aj keď je však celé roky v liečebni, v súčasnosti sa údajne teší dobrému zdraviu, informuje portál NZ Herald. Po mentálnej stránke však už zrejme nikdy nebude taký, ako bol pred osudným nešťastím.

Najhoršia prírodná katastrofa, akú ľudstvo zažilo

Miestna polícia potvrdila, že muž v psychiatrickej liečebni je naozaj Abrip. Rodina je z celej situácie v šoku. Aj keď Abrip utrpel traumu, z toho, že sa našiel, majú všetci nepredstaviteľnú radosť. Natíska sa ale otázka, ako je možné, že až doteraz nikto rodinu neinformoval, že Abrip je živý a nachádza sa v psychiatrickej liečebni. To, že sa ho podarilo objaviť, bola len šťastná náhoda. Rodina ho spoznala na fotografii, ktorá sa dostala na sociálnu sieť.

Po podmorskom zemetrasení s magnitúdou 9,1 a následnom cunami, ktoré sa odohrali 26. decembra v roku 2004, bola časť Indonézie v troskách. Niektoré vlny boli vyššie ako 30 metrov. Gigantické vlny zasiahli aj Thajsko a Srí Lanku. Tisícky ľudí sa vážne poranili, tisícky zomreli a množstvo ľudí sa nikdy nepodarilo nájsť. Niektorí ostali pochovaní pod troskami, kým iných odniesla voda. Zemetrasenie a následné cunami sa do dejín zapísali ako jedna z najhorších prírodných katastrof, aké kedy ľudstvo zažilo.

Najnovšie články