foto: TASR/AP (ilustračné)

Na Slovensku tak k dnešnému dňu registrujeme celkovo 226 pozitívnych prípadov nákazy vírusom COVID-19.

Na Slovensku pribudlo počas stredy 10 nových pozitívnych prípadov nákazy na nový koronavírus. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva SR.

Počas stredy sa vykonalo 335 testov, z čoho bolo 325 negatívnych. Celkovo evidujeme 4525 negatívnych testov na koronavírus.

Stručný popis potvrdených prípadov:

  • 1. muž, Bratislava-Kramáre, okres Bratislava
  • 2. žena, okres Partizánske
  • 3. muž, okres Prievidza, príchod z Brazílie
  • 4. žena, okres Považská Bystrica
  • 5. muž, Bratislava-Kramáre, okres Dunajská Streda
  • 6. žena, karanténa Gabčíkovo
  • 7. muž, karanténa Gabčíkovo
  • 8. muž, karanténa Gabčíkovo, okres Bratislava
  • 9. muž, okres Liptovský Mikuláš, návrat zo Španielska
  • 10. žena, okres Zlaté Moravce

V Česku zomrel šiesty pacient nakazený koronavírusom

V Českej republike zomrel v stredu už šiesty pacient nakazený koronavírusom SARS-CoV-2. Bol hospitalizovaný na oddelení následnej starostlivosti v pražskej Thomayerovej nemocnici. Informoval o tom hovorca zmienenej nemocnice Petr Sulek, ktorého citoval portál Novinky.cz.

Seniori prichádzajú na nákup do potravín v Prahe , foto: TASR/AP

Pacient utrpel podľa jeho slov pokročilé srdcové zlyhanie, pričom už predtým mal tiež niekoľko chronických chorôb. Ide už o tretie ohlásené stredajšie úmrtie v ČR súvisiace s chorobou COVID-19, ktorej tak v krajine celkovo podľahlo už šesť osôb. Predošlé dve stredajšie úmrtia hlásili z pražskej Nemocnice na Bulovke, pričom v oboch prípadoch išlo o osemdesiatnikov.

V ČR celkovo evidujú už 1654 prípadov nákazy koronavírusom, informovala s odvolaním sa na aktualizované údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva v stredu večer televízia ČT24. Oficiálne sa tam z ochorenia COVID-19, ktoré tento koronavírus spôsobuje, zároveň dosiaľ vyliečilo desať nakazených. Testy celkovo podstúpilo 22.600 ľudí.

V Taliansku podľahlo koronavírusu už 30 lekárov

V Taliansku podľahlo nákaze novým koronavírusom už 30 lekárov vrátane 17 všeobecných. Päť zo šiestich lekárov, ktorí zomreli za posledných 24 hodín, boli rodinní lekári. Oznámila to v stredu Talianska federácia lekárov všeobecného lekárstva (FIMMG).

foto: TASR/AP

Podľa agentúry ANSA rodina jedného z lekárov, ktorý zomrel v Turíne, uviedla, že zrejme bude žiadať od štátu odškodné. „Štát by mal vyslať silný a jasný signál: musí kompenzovať rodiny lekárov a zdravotných sestier, ktoré zomreli pri činnosti na ochranu verejného zdravia,“ uviedol právnik rodiny Gino Arnone. „Inak sme pripravení viesť právny boj,“ dodal.

Koronavírusom je nakazených viac ako 5000 talianskych zdravotníckych pracovníkov, informovala v stredu únia zdravotníkov (Anaao Assomed). Vyzvala preto na okamžité kroky, aby sa všetkým pracovníkom poskytli individuálne ochranné prostriedky.

V utorok hlásili v Taliansku ďalších 743 úmrtí v dôsledku nakazenia novým koronavírusom, čo je opäť vyšší prírastok ako za predošlé dva dni. Celkový počet obetí na životoch tak stúpol na 6820. Počet potvrdených prípadov nákazy v rovnakom čase narástol na 54.303, pričom 3393 infikovaných bolo hospitalizovaných na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )