SWNS

Matej Mensatoris / / News
Enormne veľké zviera vyplavené na pláži vydesilo viacerých obyvateľov anglického mesta.

More v sebe skrýva mnoho tajomných živočíchov. Občas sa ale stane, že keď nejaký podivný obyvateľ morských hlbín umrie, tak voda ho vyplaví na pobrežie. Niečo také sa stalo aj pred pár dňami na pláži v anglickom Devone, kde voda vyplavila telo obrovského morského živočícha. Masívny morský tvor bol už v značnom štádiu rozkladu a je ťažké určiť presný druh. 

Podobný príbeh, o ktorom sme vás informovali, sa udial prednedávnom aj na Filipínach, kde však vyplavená veľryba pripomínala skôr akéhosi podivné chlpatého živočícha, pripomínajúceho psa Falca z filmu Nekonečný príbeh.

Rozkladajúce sa telo patrí pravdepodobne niektorému z vráskavcov, najskôr ide o druh vráskavca myšok. Hnijúci živočích je dlhý asi 10 metrov a prvýkrát ho obyvatelia zbadali v stredu.

SWNS

„Keď sme to uvideli, okamžite sme kontaktovali vládny odbor zaoberajúci sa veľrybami a delfínmi. Je to obrovské zviera, no rozhodne je už mŕtve. Pravdepobobne ide o vráskavca.“ povedala Sarah Staffordová, manažérka z nedalekého hotela pre Plymouth Herald.

Vráskavec myšok môže žiť aj na pobreží Veľkej Británie a jeho počty sú odhadované na približne 50 tisíc až 90 tisíc jedincov a sú klasifikované ako ohrozené živočíchy.

SWNS

Tieto vráskavce môžu dorásť až do 24 metrov a vážiť aj 80 ton.

SWNS

Úrady ale upozorňujú, že približovať sa k rozkladajúcemu telu nemusí byť bezpečné. Je potrebné dať pozor aj na domáce zvieratá, napríklad na psy, ktoré by mohli začať mäso konzumovať a to by im mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie.

Pozri aj: Na pobreží Nórska našli mŕtvu veľrybu. Keď ju rozrezali, zistili desivú vec, ktorá ju zabila

interez.sk (mmm), unilad.co.uk


Komentovať (0)