iflscience.com

Martin Majdák / / Zviera
Filipínske pobrežie sa naplnilo zvedavcami po tom, ako voda vyplavila obrovské chlpaté monštrum, ktoré vyzerá ako z fantasy filmov.

Aby to pôsobilo ešte viac tajomne, Filipínske ostrovy si v posledných dňoch prešli sériou zemetrasení. Niekoľko dní po zemetraseniach vyplavilo pobrežie bielu chlpatú príšeru, ktorá sa nepodobá na nič, čo by bežne obývalo morské dno.

Na pláži Cagdainao je v posledných dňoch rušno. Obrovská príšera, ktorú vyplavilo more, priťahuje domácich aj zvedavcov z ďaleka. Šesť metrov dlhá a viac ako dve tony vážiaca smradľavá hora chlpov, sa stala rýchlo obľúbenou atrakciou. Keďže nikto netušil, čo za príšeru to more vyplavilo, internet poskytol množstvo konšpirácií. Podľa niektorých ide o príšeru z filmu, ktorá sa pomocou technológií (alebo mágie) dostala do reálneho sveta. Tipy začínajú príšerou menom Appa z animovaného seriálu Posledný vládca vetra, a končia Falcom z Nekonečného príbehu.

dailymail.co.uk

Najbližšie k pravde mal tip, ktorý odkazoval na podobnú príšeru, tú na pobrežie vyplavilo v roku 1924 v Južnej Afrike. Z polovice ľadový medveď, z polovice veľryba, ktorej prischla prezývka Trunko. V skutočnosti ide o mŕtvolu veľryby, ktorá sa začala vo vode rozkladať asi tak pred dvomi týždňami. Biele „chlpy“ sú pozostatky svalových vlákien, to vysvetľuje nepríjemný zápach, ktorý sa vznáša nad tajomnou podmorskou príšerou.

dailymail.co.uk

Takže žiadna obluda ani prehnane realistické promo k novému hollywoodskemu trháku, za tento rozruch môže smutný príbeh jednej veľryby.

Pozri aj: Domorodci v Afrike vykopali niečo, čo vyzeralo ako zemiak. Neuveríte, čo to však bolo

interez.sk (Martin Majdák), iflscience.com
0
Komentovať (0)