foto: imgur.com

Dokázali by ste prežiť na samote v 40 metrovej výške? Pre niektorých je to nepredstaviteľné, no mních Maxime Qavtaradze je toho dôkazom. Bez internetového pripojenia a telefónneho zariadenia si žije svoj vlastný život spätý s vierou v Boha.

Niekedy dokáže viera v Boha naozaj zázraky. Rovnako na tom je aj 59 ročný mních Maxime Qavtaradze, ktorý na vrchu s názvom Katshki Pillar žije v malom kláštore už neuveriteľných 20 rokov. 

Po dlhé storočia bol vrch Katshki Pillar spolu s kláštorom opustený, pretože ľudia nevedeli, ako sa tam dostať. Jediné, čo mohli, bolo sledovanie vrchu zdola. V roku 1944 sa však skupina horolezcov, ktorú viedol Alexander Japaridze rozhodla, že sa hore dostanú. Svoj výstup zdokumentovali a vďaka ich odvahe a nebojácnosti sa dostali na úplný vrchol. Našli tam pozostatky kaplnky a kosti ľudí, ktorí tam kedysi v minulosti žili. 

imgur.com

Krátko po páde komunizmu a obnovení náboženstva v Gruzínsku sa Maxime rozhodol, že od základov zmení svoj život. Keď bol mladý veľa pil, bral drogy a spravil niekoľko zločinov – dostal so dokonca aj do väzenia. Po návrate sa obrátil k Bohu, stal sa mníchom a presťahoval sa do kláštoru, ktorý sa nachádza vo výške 40 metrov. 

V roku 1993 spravil Maxime svoje mníšske sľuby a vyšiel hore, kde sa rozhodol žiť svoj nový život. V tomto roku tu nič nebolo a sám priznáva, že pred zlým počasím sa chránil tak, že spával v chladničke. O pár rokov tam však s pomocou kresťanskej komunity vybudoval miesto, kde sa mu žije veľmi dobre. Postavil si aj rebrík, po ktorom môže zísť dolu, keď niečo potrebuje.

imgur.com

Jediná cesta, ktorá vedie hore ku kláštoru, je jedine po strmom rebríku. Kým sa dostanete hore, trvá to 20 minút. Cesta je niekedy veľmi nebezpečná, no stojí za to. Maxime chodí dole iba vtedy, keď niečo nutne potrebuje, inak sa stále zdržiava na vrchu. Všetky zásoby mu navijakom posúvajú hore pracovníci z kostola. 

imgur.com

Prístup hore však nie je povolený každému. Jeho jediní návštevníci sú kňazi a skupina mladých mužov, ktorí hľadajú útechu vo viere v Boha. Fotograf, ktorý zvečnil všetky fotky tohto mnícha takisto nemal povolený prístup okamžite. Najprv sa musel štyri dni modliť sedem hodín vkuse a až potom získal povolenie vyjsť hore. 

imgur.com

Maxime Qavtaradze žije na vrchu vysokom 40 metrov úplne sám bez jediného signálu, ktorý by ho mohol spájať s okolitým svetom. Celý deň sa modlí a vzdáva hold Bohu. Sám priznal, že úplne hore cíti, akoby bol k nemu omnoho bližšie. 

imgur.com
imgur.com
imgur.com

Pozri aj: Toto unikátne video zachytáva jediné existujúce zábery slávnej Anny Frankovej

dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články