Foto: teslamotorsinc.app.box.com

Elon Musk priniesol nové informácie o pripravovanom pick-upe od Tesly.

Už aj na Slovensku si mnohí obľúbili autá typu pick-up, ktoré sú výkonnými pracantmi, dokážu odviezť veľký náklad a často majú vlastnosti off-roadu. Pravdou ale je, že v Amerike je tento koncept automobilov rozšírený oveľa viac. Preto niet divu, že najznámejší výrobca elektromobilov – Tesla chce na trhu ponúknuť aj takýto model svojich áut. 

Ako informuje portál cnn.com, Tesla sa pripravuje čoskoro odhaliť svoj pick-up. Ten podľa zakladateľa spoločnosti, Elona Muska, má stáť menej ako 50-tisíc dolárov (44 702 eur), bude užítkovejší ako Ford F150 a lepší z hľadiska športových vlastností ako Porsche 911. Takéto informácie zazneli v podcaste Ride the Lighting, ktorého hosťom bol samotný Musk.


Ako je to pri automobiloch bežné, cena o ktorej Musk hovoril, bude za základný model, a tak sa môže pokojne navýšiť o niekoľko tisíc. Ďalšou zvláštnou vecou pick-upu od Tesly bude dizajn. Musk ho označil za sci-fi.


Pri elektromobiloch je vždy dôležitý dojazd. Ten by mal byť na jedno nabitie od 640 do 800 kilometrov, čo je famózne. Ako uvádza portál fontech.startitup.sk, pick-up by mal údajne dokázať potiahnuť náklad o hmotnosti až neuveriteľných 136 ton. Mnohí sa domnievali, že Musk o tomto vtipkoval, takže sa uvidí či to bude skutočne pravda.

Pohon má zabezpečovať dvojica elektromotorov, ktoré budú výkon hnať na všetky 4 kolesá. Pick-up má tiež disponovať funkciou natáčania zadných kolies do zákrut, pre ich ľahší prejazd.

Kedy príde pick-up od Tesly do predaja, ešte ohlásené nebolo. Do tej doby sa teda toho môže veľa zmeniť. Ak sa ale splní aspoň časť toho, čo Elon Musk ohlásil, na trh príde skvelá alternatíva k súčasným pick-up modelom.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )