Foto: Klíma ťa potrebuje

Cieľom iniciatívy je vyhlásenie stavu klimatickej núdze Národnou radou SR.

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) podporil iniciatívu #klímaťapotrebuje. Klimatická kríza je podľa neho javom, s ktorým bude ľudstvo zápasiť pravdepodobne celé 21. storočie.

Budaj preto verí, že boj ľudí spojí a vytvorí novú globálnu solidaritu. V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Petíciu k iniciatíve k dnešnému dňu podpísalo približne 50-tisíc ľudí.

Minister v tejto súvislosti uviedol, že podporuje iniciatívu ľudí, ktorí volajú po väčšej zodpovednosti. Envirorezort zároveň plánuje „ozeleniť“ a zlepšiť energetickú bilanciu nielen budovy ministerstva, ale postupne aj organizácií, ktoré riadi. S dosiahnutím uhlíkovej neutrality úradu MŽP sa počíta do roku 2030, pričom tento rok začne so štandardizáciou systému home office, čím chce pri udržaní všetkých funkcionalít MŽP znížiť mobilitu, spotrebu energie, a tým aj uhlíkovú stopu.

Cieľom iniciatívy je vyhlásenie stavu klimatickej núdze Národnou radou SR (NR SR). Iniciátori petície zároveň žiadajú, aby NR SR zaviazala vládu podriaďovať schvaľovanie legislatívy a prípravu štátnych politík a projektov cieľu dosiahnutia uhlíkovej neutrality do roku 2040.

0
Uložiť článok
Komentovať