Foto: youtube.com/SteveSmith / SITA

Jeffrey Dahmer vstúpil do histórie ako jeden z najšialenejších vrahov, kanibalov a nekrofilov v jednej osobe. Jeho príbeh sa stal námetom viacerých filmov.

Kontroverzné filmy získavajú na svojej sile práve autenticitou a vplyvom skutočných udalostí. Aj keď si pri sledovaní tejto snímky možno poviete, že ide o fikciu, zamrazí ešte viac fakt, že vychádza z reálnych činov vraha a kanibala Jeffreyho Dahmera, ktorý zvráteným spôsobom pripravil o život takmer dve desiatky mladých mužov.

Jeffrey Dahmer vyčíňal v rokoch 1978 až 1991 a za svoje kruté činy získal príznačnú prezývku Milwaukee Cannibal. Na svedomí má smrť 17 mužov a pri výbere svojich obetí sa zameriaval na konkrétne typy. Tými boli černošskí a ázijskí homosexuáli, ktorí pracovali v gay baroch. Mal iba 18 rokov, keď zavraždil prvého z nich.

Foto: SITA

Jeffreyho zvrátené chúťky a bujná predstavivosť nepoznala hraníc a jeho obete tak zomierali neraz nechutným spôsobom. Tým to nekončilo a na mŕtvych mužoch sa ukájal aj po ich smrti. Ich telá sa objavovali rozrezané na malé kúsky a rozhádzané na rôznych miestach, penisy alebo hlavy si vešal po dome ako trofeje a ľudské kusy rozpúšťal v kyseline. Ukájal si na nich svoje nekrofilné pudy a jedol kusy ľudského mäsa.

Po byte mal kusy tiel, v chladničke mrazil ľudské orgány

Osudným sa mu stal pokus o vraždu muža, ktorému sa podarilo utiecť a priviedol políciu priamo k Jeffreymu. V jeho garsónke číslo 213 sa im naskytol nepríjemný pohľad na odrezané ľudské hlavy, orgány uložené v chladničke alebo nedokončenú pitvu jeho poslednej obete.

Ako informuje portál Biography, okrem toho našli aj množstvo fotografií jednotlivých fáz rozkúskovania ľudí. Dôvodom vraj bolo, že si chcel znova pripomínať jednotlivé pocity a znovuprežívať tieto zážitky. Jeffrey pred políciou nič neskrýval a hneď po chytení im do detailov vyrozprával svoje kruté činy. Výsluch trval šesť hodín.

Krutosť vychádzala z detstva

Jeffrey tvrdil, že bol ako malý chlapec vo svojich ôsmych rokoch znásilnený. Bol vyhodený ako člen amerických podzemných síl pre alkoholizmus a násilie. Už v tomto období na mieste, kde bol prevelený, sa udialo niekoľko nevyriešených vrážd. Či je však za ne zodpovedný on, sa nikdy nepotvrdilo.

Ako uvádza Biography, pred súdom prosil o to, aby ho neobvinili zo všetkých činov, za ktoré bol zodpovedný. Následne chcel tieto vraždy hodiť na svoj nepriaznivý psychický stav. Napriek tomu ho po priznaní svojich činov súd odsúdil k trestu odňatia slobody na 936 rokov. Jeffrey však strávil vo väzení iba dva roky, po ktorých prišiel vo svojich 34 rokoch o život zabitím jedným zo spoluväzňov.

Zaujímavé filmové spracovanie jeho príbehu

Kontroverzný príbeh muža, Jeffreyho Dahmera, ktorý nikdy nenašiel vo svojom živote nič pozitívne, je zachytený v životopisnej snímke s názvom Kanibal Dahmer (Dahmer, 2002), ktorá ukazuje celú jeho premenu, zvrátené vraždy až po súdny proces, ktorý ho odsúdil na stovky rokov.

V roku 2017 sa stal jeho príbeh predlohou snímky s názvom My Friend Dahmer, ktorá sa zameriava predovšetkým na dospievanie tohoto problémového mladíka. Ak vás lákajú filmy plné napätia vychádzajúce zo skutočných udalostí, priblížte si nimi tento kuriózny prípad.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
biography.com, history.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )