Na Slovensku v nedeľu (27.12) pribudlo 569 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 2 540 PCR testov. Celkovo tak evidujeme 168 092 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.
V nedeľu pribudlo 1 324 vyliečených pacientov. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 120 410 ľudí. Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 1 386 285 vzoriek. Ide o počet vzoriek z PCR testov. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 1 879.
Na Slovensku za uplynulý deň taktiež pribudlo 1 219 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Celkový počet pozitívnych testov je teda 1788. Antigénnymi testami včera otestovali 7576 ľudí.
Šéf firmy AstraZeneca predpokladá, že jej vakcína bude účinná aj proti novému variantu koronavírusu
Šéf britsko-švédskej farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca, ktorá vyvíja vakcínu proti koronavírusu, v nedeľu uviedol, že podľa výskumníkov táto očkovacia látka bude účinná proti novému variantu vírusu rýchlo zvyšujúcemu počet infekcií v Británii. Pascal Soriot zároveň povedal, že výskumníci vymysleli postup, aby vakcína bola rovnako efektívna ako konkurenčné očkovacie látky.

Objavili sa totiž obavy, že vakcína firmy AstraZeneca možno nebude taká dobrá ako vakcína firmy Pfizer, ktorú už distribuujú v Británii a ďalších krajinách. Čiastočné výsledky naznačujú, že účinnosť očkovacej látky spoločnosti AstraZeneca je približne 70 percent, pričom vakcína firmy Pfizer a jej nemeckého partnera, spoločnosti BioNTech, má 95-percentnú účinnosť.
Britská vláda sa vyjadrila, že zdravotnícky regulačný úrad skúma záverečné údaje z tretej fázy klinických testov vakcíny spoločnosti AstraZeneca. Nedeľník Sunday Times napísal, že vakcína by mohla byť schválená do štvrtka a jej distribúcia v Británii by mohla odštartovať počas prvého januárového týždňa. Šéf firmy AstraZeneca Pascal Soriot na otázku v súvislosti s účinnosťou vakcíny proti novému variantu koronavírusu povedal: „Zatiaľ si myslíme, že vakcína by mala zostať efektívna. Avšak nemôžeme si byť istí, takže to budeme testovať.“
Podľa britských úradov je nový variant koronavírusu dôvodom rýchlo rastúceho počtu infekcií v krajine. Úrady uviedli, že tento variant je nákazlivejší, ale zdôraznili, že neexistujú dôkazy, že by spôsoboval horší priebeh ochorenia.
Miška a Denis zo Sexuálnej výchovy: Klitoris je oveľa väčší, ako si ľudia myslia. Toto urobte po každom pohlavnom styku
Problém za tunelom Višňové: Vodiči neodbočia, nová cesta je zbytočná. Analytik Bazovský vysvetlil, prečo
Bola vysušená 5 rokov doma v garáži a jej rodina si to nevšimla: Záhada úmrtia mladej ženy vám nedá spávať
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka








Nahlásiť chybu v článku