foto: Unsplash

Zariaďovanie prvého nového domova môže byť pre mnohých z vás obrovská výzva.

Netreba sa však ničoho báť. Dôraz by sme v prvom rade mali klásť na praktickosť a potom na dizajn jednotlivého nábytku, spotrebičov a iných doplnkov. Interiér by mal byť teda funkčný, pohodlný a príjemný. Každý máme svoj vlastný štýl, vkus. Niekto má rád starožitnejší nábytok, niekto minimalistický štýl. Neexistuje preto zaručený návod. Poradíme vám však pár tipov a rád ako na to.

Farebnosť

Farebnosť zahrňuje nielen vzhľad, ale pôsobí na nás aj psychologicky. Rôzne odtiene v sebe skrývajú emócie, napríklad povznášajúce, ukľudňujúce, smutné… Základné pravidlo však znie: v malom byte sa treba zamerať na svetlejšie tóny, ktoré priestor opticky zväčšia. Vo veľkých priestoroch s dostatkom svetla môžete experimentovať aj s tmavšími farebnými odtieňmi.

Kvalitná kuchyňa

Dnešným trendom je mať kuchyňu prepojenú s obývačkou do jedného veľkého priestoru. Moderná kuchyňa by mala byť založená na kvalitných materiáloch s jednoduchou údržbou. Odporúčame vybrať vstavané spotrebiče, ktoré krásne zapadnú do celkového dizajnu kuchyne.

Obývačka

Do obývačky stačí umiestniť pohodlnú sedaciu súpravu, TV a skrinku s malou knižnicou. Pár doplnkov vám zvýši funkčnosť a pohodlie. Väčšina slovenských obývačiek sa v jednom bode podobajú– všetok nábytok je „prilepený“ k stene. Je to jednoduchšie riešenie, no miestnosť týmto prístupom zbytočne ochudobňuje.

Kvalitný spánok

Po celom dni je večerné ľahnutie si do postele požehnaním a výber kvalitného matracu ovplyvňuje náš spánok. Poriadny spánok zároveň pozitívne vplýva aj na naše zdravie. Často sa však stáva, že ľudia majú kúpení nesprávny matrac a postel. Namiesto prebudenia plného energie, len horko ťažko vstanú z postele, úplne rozlámaní, ubolení a nevyspatí. Veľkou chybou 21. storočia je, že ľudia majú vo svojich spálňach wi-fi routre, ktoré svojim signálom môžu narúšať kvalitný spánok. Prehodnoťte, kde umiestnite váš router.

Kúpeľňa

Spotrebiče 2 v 1 sú náchylnejšie na poruchy. Výber práčky a sušičky preto dôkladne zvážte a radšej zvolte dvoj-komplet práčky a sušičky. Tie vám krásne doladia kúpeľňu. Čo sa týka obkladov voľte rozmerovo väčšie, ktoré sú teraz v móde. Skrinky zvolte umiestnené na stenu. Opticky zväčšia celú miestnosť a bude pôsobiť vzdušnejsie.

Netreba sa báť experimentovania, alebo zájsť za odborníkmi na interiérový dizajn, ktorí vám vo všetkom poradia a na 100% naplnia vaše požiadavky a sny. Treba myslieť na to, že sa jedná o investíciu na dlhé roky a vy budete vo vašom domove tráviť veľa času. Dbajte na to, aby ste sa v ňom cítili príjemne.

0
Uložiť článok
Komentovať