Foto: TASR/AP

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro bol podľa správ miestnych médií pozitívne testovaný na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Bolsonaro momentálne po treťom testovaní v poradí očakáva ešte výsledky testu druhej vzorky, uviedol spravodajský portál Band. 

Brazílska vláda správy o tom, že Bolsonaro sa nakazil novým koronavírusom, zatiaľ nevyvrátila ani nepotvrdila. Informoval o tom v utorok rakúsky denník Kurier.

Jair Bolsonaro, ktorý mal v marci 65 rokov, v pondelok uviedol, že má typické symptómy ochorenia COVID-19, napríklad horúčku. Dodal tiež, že užíva prípravok proti malárii hydroxychlorochín.

Koronavírus považoval za “chrípočku”

Koronavírusovú pandémiu Bolsonaro od začiatku bagatelizoval a označil ju za “chrípočku”. Pohrozil dokonca vystúpením zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a opakovane kritizoval prístup tamojších guvernérov zavádzajúcich reštriktívne opatrenia. Pre nezhody s prezidentom ohľadom prístupu k pandémii odstúpili už dvaja ministri zdravotníctva.

Nenosil ani rúško

Brazílsky prezident nedodržiaval ani povinnosť nosiť ochranné rúško platnú v hlavnom meste Brazília a na stretnutiach so svojimi stúpencami nedodržiaval povinný odstup, objímal sa s nimi a podával si s nimi ruku.

Brazília je po USA pandémiou druhým najviac zasiahnutým štátom na svete. Podľa najnovšej bilancie evidujú v krajine 65.487 úmrtí a 1,6 milióna nakazených.

0
Uložiť článok
Komentovať