Ilustračná foto: Unsplash, SKVZA (Reprofoto)

Uchádzačom o vodičák pomôže aplikácia od SKVZA.

Získať vodičský preukaz bude od apríla o niečo náročnejšie. Uchádzači budú otestovaní elektronickou formou na dopravných inšpektorátoch. SKVZA zverejnila šikovnú aplikáciu, ktorá im dokáže pomôcť.

Uchádzači o vodičské oprávnenie, sa musia od 1. apríla pripraviť na zmenu. Prvá časť skúšky, sa bude po novom realizovať v skúšobných miestnostiach, na okresných dopravných inšpektorátoch. Otázky v teste im budú náhodne vygenerované informačným systémom.

Budúci šoféri sa však vedia na náročnejšie skúšky pripraviť vopred. Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl zverejnila aplikáciu, ktorá záujemcom vygeneruje test zo stoviek otázok. Databáza ich obsahuje až 1400.

Reprofoto: SKVZA

Test je dostupný pre skupiny A, B, BE, C, CE, D, DE a T. Ponúka 40 náhodne vygenerovaných otázok, ktoré sa môžu reálne objaviť na skúške. Po spustení testu začne plynúť časový limit 30 minút.

Každá otázka má hodnotu 1, 2, 3 alebo 4 body, pričom celkový súčet za všetky správne odpovede bude 100 bodov. Prospejú iba žiadatelia, ktorí získajú najmenej 90 bodov. Skúšobné testy vychádzajú z učebných osnov vodičských kurzov v autoškolách, informovali sme už dávnejšie v tomto článku.

Jedným z hlavných cieľov zmien pri testovaní je podľa rezortu vnútra zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.

Najnovšie články