Foto: explorecams/Unsplash

Väčšinu z nás vie poriadne iritovať už aj drobná trieska v prste.

Mladá žena z Taiwanu však mala viac ako týždeň v nose zapichnuté čínske paličky na jedenie. Po tom, čo ju napadla jej mladšia sestra, navštívila žena aj pohotovosť, paličky si však nevšimli ani lekári.

Po útoku mala v nose zapichnuté úlomky paličky, lekári si to nevšimli

Žena z Taiwanu mala úlomky paličiek zapichnuté v nose po tom, čo na ňu počas večere zaútočila mladšia sestra. 29-ročná žena šla okamžite po útoku na pohotovosť. Ako informuje štúdia publikovaná v časopise The Journal of Emergency Medicine, mierne jej opuchlo ľavé oko a chvíľu jej tiekla krv z nosa. Lekári si všimli, že pod ľavým okom a na nose mala drobné rezné ranky. Röntgenové snímky však boli celkom v poriadku, lekári si na nich nevšimli nič nezvyčajné, píše portál Science Alert.

Foto: unsplash

Až týždeň po útoku nadobudla žena podozrenie, že niečo nie je celkom v poriadku a jej poranenia sú vážnejšie, ako ukázali vyšetrenia v nemocnici. Okrem toho, všimla si, že niektoré časti paličiek, ktoré do nej sestra zapichla, sa nenašli. Keď sa pozrela do zrkadla, zdalo sa jej, že vo svojom nose vidí nejaký sivý predmet.

Ženu museli operovať

Žena sa preto opäť vybrala k lekárovi. Ten si po vyšetrení nosnej dutiny všimol, že palička prepichla jej nosovú priehradku a prešla až do dutín. CT vyšetrenie preukázalo, že v dutinách ženy sú dve úlomky, jeden zapichnutý o niečo hlbšie ako ten druhý. Aby lekári úlomky odstránili, museli ženu operovať. Je neuveriteľné, že žena v sebe mala úlomky až týždeň. Jeden z nich bol totiž dlhý 3,5 centimetra a druhý meral až 5 centimetrov. Našťastie, operácie prebehla hladko a bez akýchkoľvek komplikácií.

Foto: pexels

Autori štúdie upozorňujú, že lekári na pohotovosti by si mali dávať väčší pozor, a to najmä v prípadoch, kedy sa v tele človeka ocitnú cudzie predmety. Prípady, ako bol tento, sa totiž môžu opakovať. Aj v tomto prípade sa na prvý pohľad zdalo, že žena utrpela len drobné poranenia, úlomky zapichnuté v nose ju nijak neobmedzovali.

Paličky zapichnuté v dutine však mohli vážne ohroziť jej zdravie. Štúdia upozorňuje, že pokiaľ ide o poranenia tváre, lekári by mali podrobne vyšetriť aj uši, nos a hrdlo. Ideálne je urobiť aj CT vyšetrenie, aby sa cudzie teleso v prípadoch, ako bol tento, podarilo odhaliť čo najskôr.

0
Uložiť článok
Komentovať