Foto: pixabay

Takýto scenár by nikto nečakal ani len vo sne.

V nemocniciach očakávame od lekárov, ale aj od iného personálu maximálne profesionálny prístup. Spoliehame sa na to, že nám pomôžu, zbavia nás bolesti a chorôb. V tomto prípade sa však stal pravý opak. Muž, ktorý sa vydával za lekára, zapríčinil smrť pacientky.

Pacientka zomrela po tom, čo ju operoval falošný lekár

Staršia pacientka zomrela v jednej z najväčších pakistanských nemocníc po tom, čo ju rodina nevedomky zverila do rúk falošnému lekárovi. Vydával sa za neho bývalý zamestnanec bezpečnostnej služby, informuje portál The Independent. 80-ročná Shameema Begum zomrela dva týždne po tom, čo na nej falošný lekár Muhammad Waheed Butt vykonal chirurgický zákrok. Operovať jej mal ranu na chrbte.

Foto: unsplash

Rodina vzala ženu do nemocnice 17. mája, kde bola prijatá na chirurgické oddelenie. Práve vtedy k nim pristúpil Butt a ponúkol im pomoc. Rodina falošnému doktorovi za operáciu zaplatila a po zákroku ženu vzali domov. Muž dokonca chodil za pacientkou aj domov, kontroloval ju a vymieňal jej obväzy. Jej stav sa však po operácii neustále zhoršoval a rana aj po niekoľkých dňoch krvácala.

Muž doma navštívil viacero pacientov

Keď rodina upozornila Butta na to, že stav Shameemy sa zhoršuje, odporúčal im vrátiť sa opäť do nemocnice. Po opätovnej hospitalizácii však rodina ostala v šoku. V nemocnici im totiž oznámili, že tam žiaden doktor Butt nepracuje. Jediný zamestnanec menom Butt bol bývalý člen bezpečnostnej služby. Samozrejme, keď sa incident dostal na verejnosť, ľudia sa pýtali, ako je niečo také vôbec možné.

Foto: unsplash

Nemocnica sa vyjadrila, že nemôže mať neustále pod dozorom všetkých svojich zamestnancov a sledovať, ktorý sa kde nachádza a čo práve robí. Je to veľká nemocnica s mnohými zamestnancami. Nemocnica priznala, že nie je celkom jasné, aký zákrok vlastne Butt na pacientke vykonal.

Ako informuje Daily Mail, prípad je prešetrovaný políciou a nemocnice s úradmi plne spolupracuje. Butt skončil v putách, rovnako ako aj ďalší zamestnanec, ktorý mu počas nepovolenej operácie asistoval. V prípade padli už aj prvé obvinenia. Toto totiž nebol Buttov prvý prešľap. V minulosti už doma navštívil viacero pacientov, ktorí sa mylne domnievali, že je lekárom. Zatiaľ nebola uverejnená informácia, či žena zomrela na následky chirurgického zákroku. Nemocnica najprv musí vykonať pitvu.

Uložiť článok

Najnovšie články