Foto: flickr.com (Rob Hurson)/youtube.com(Полиция Иркутской области)

S medveďmi sa netreba zahrávať, inak môžete dopadnúť rovnako ako tento Rus.

Väčšina z nás vie, že medvede nepatria k tým mierumilovným tvorom a ak si myslia, že im hrozí nebezpečenstvo, dokážu aj zabiť. Práve preto by sme pri stretnutí s nimi mali byť obozretní. Práve ignorovanie očividného nebezpečenstva sa istému mužovi poriadne vypomstilo.

Opitý Rus z ruského mesta Shelekhov dostal nápad za všetky drobné. Pred miestnou kaviarňou si majitelia zaobstarali troch medveďov – 5-ročnú samičku Mashu a dvoch 4-ročných samcov Mishu a Sashu. Mali slúžiť na to, aby im prilákali viacero zákazníkov. Táto atrakcia sa však stala takmer osudnou opitému 42-ročnému Rusovi. Andrey Sakharovsky sa totiž rozhodol, že medveďov nakŕmi kondenzovaným mliekom.

Preskočil plot klietky a chcel ich nakŕmiť. Vtedy ho však jeden z medveďov uhryzol do ruky a nepustil ho. Sakharovsky sa snažil dostať preč, no zovretie bolo príliš silné. Prišiel mu na pomoc jeho priateľ, ale nepomohlo ani to. Výkriky muža privolali zamestnanca kaviarne, Gabila Guseinova, ktorý sa lopatou snažil mužovi pomôcť.

Ako tento súboj dopadol, už na videu nevidíme. Privolaní záchranári však odnášali muža na nosidlách značne zakrvaveného a bez jednej ruky. Jeho brat ho nijako neospravedlnil, no podotkol, že pre opitých ľudí by mali mať postavený vyšší plot. Sakharovsky sa zotavuje v nemocnici, no hrozí, že už nebude môcť pracovať. Osud medveďov je zatiaľ neistý. Je možné, že ich dajú utratiť, alebo ich vypustia do prírody, kde by kontakt s ľuďmi už nemal hroziť.

Pozri aj: „Had sa mi zahryzol do tváre“, kričala žena do telefónu. Keď záchranári prišli na miesto, škrtič jej už zvieral hrdlo

all-that-is-interesting.com
Príbehy
0
Komentovať (0)