Foto: Twitter.com

Michaela Galambošová / / Zviera
Túžba po pomste nám môže zatemniť zdravý rozum. Presne tak ako tomuto rozzúrenému majiteľovi psa, ktorý naozaj v túžbe po pomste išiel aj cez mŕtvoly.

Pes vie byť naozaj najlepším priateľom človeka. Majitelia týchto štvornohých miláčikov vedia o tom svoje. Preto nečudo, že sa ich hlboko dotkne, ak niekto ublíži tomuto nevinnému zvieraťu. Majiteľ psov žijúci v čínskom meste Yangzhou v čínskej provincii Jiangsu, sa rozhodol svoju pomstu dotiahnuť do krajností. Zabil človeka a teraz ho čaká súd.

Muž podozrivý zo zabitia minimálne šiestich psov, ktorých mal otráviť jedovatými šípkami, doplatil na pomstu jedného psíčkara. Ten v záchvate túžby po krvilačnej pomste neváhal nabúrať do podozrivého muža autom a doslova ho zlisovať k stene garáže. Nemyslel vtedy na následky, túžba zabiť muža, ktorý mal pravdepodobne na konte život jeho milovaných psov, bola silnejšia než všetko ostatné.

Dôsledky na celý životZáber z bezpečnostnej kamery zachytil podozrivého muža na skútri, ktorý strieľal z pištole jedovaté šípky, ktoré paralyzovali mužových psov. Ten, len čo začul bolestivé skučane svojich miláčikov, rozhodol sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Nasadol do auta a muža pripučil k tehlovej stene. Samozrejme, že nemal žiadnu šancu prežiť. Pomstiteľ sa nechal zatknúť, hoci jeho rodina obhajovala jeho konanie a tvrdila, že to určite nechcel urobiť naschvál, len si pomýlil brzdový pedál s plynovým. Zábery z miesta činu však ukazujú na niečo iné. Určite nešlo len o náhodu.

Prekvitajúci obchod so psamiMiestna polícia tvrdí, že otrava psov v danej oblasti nie je žiadnou novinkou. Len za minulý rok našli 200-tisíc šípok, ktorými zločinecký gang otrávil psov. Tie neraz končia na stole ako obľúbená pochúťka. „Lovci psov“ okrem toho, že ročne pripravia o život 20-miliónov psov, zvieratám spôsobujú neuveriteľné muky. Jed, ktorý obsahujú šípky, spôsobuje zvieratám dlhotrvajúcu agóniu. Preto nečudo, že majiteľ otrávených psov sa odhodlal k takémuto zúfalému činu. Nad tým, či sa to predsa len nemohlo riešiť inak, bude mať dostatok času popremýšľať v niekoľkoročnom väzení.

Tento prípad však ukázal na problematiku zabíjania a lovenia psov, ktorá je naozaj nástojčivým problémom v Číne.

Pozri aj: Brutálny útok priamo pred očami malých detí. V čínskom cirkuse napadol tiger s levicou bezbranného koňa

ladbible.com
0
Komentovať (0)