Foto: Blog Števo Bodor, autor Csabi Básti/Unsplash

Dodávka s vysokým stožiarom neprišla "meniť" počasie, ale ani aktivovať 5G čipy po očkovaní.

Pred pár dňami sme vás informovali o prípade z Fiľakova, ktorý obletel slovenský internet. Očitý svedok zachytil tesne pred obrovskou búrkou na juhu Slovenska biele vozidlo, ktoré malo bratislavské poznávacie značky a okrem výstražného osvetlenia aj obrovský trojmetrový kovový stožiar. Podobné vybavenie používajú takzvaní lovci búrok, no tí sa od toho dištancovali, uviedol vtedy denník SME.

Išlo o takzvané meracie vozidlo

Podľa najnovších zistení denníka SME ide o meracie vozidlo, čo objasnil Roman Vavro, hovorca a poradca Telekomunikačnej únie Slovenskej republiky.

Pôvodným vzdelaním a zamestnaním som elektrotechnik a mal som to šťastie niekoľko rokov vykonávať merania a kontroly rôznych vysielačov s využitím podobných meracích vozidiel. Vzhľad meracích vozidiel môže byť rôzny. Môžu byť použité autá rôznych výrobcov aj veľkostí. Môžu, ale aj nemusia vzbudzovať pozornosť okolia. Tie, ktoré najviac vzbudzujú pozornosť okolia používajú výsuvný stožiar, na ktorom je umiestnená anténa,“ uviedol Vavro pre MY Novohrad.

Z vyjadrenia ďalej vyplýva, že vo vnútri vozidla sa nachádzajú aj meracie prístroje, ktorými prevádzkovatelia telekomunikačných sietí merajú a následne vyhodnocujú pokrytie. Ako teda bolo avizované už na začiatku, nešlo o žiadnych amatérskych lovcov búrok či ľudí, ktorí mali aktivovať čipy implantované očkovaním. V prípade sa totiž objavilo niekoľko šialených konšpiračných teórií, ktoré sú teda definitívne vyvrátené.

Uložiť článok

Najnovšie články