Foto: MovieStillsFB, Warner TV (úprava: interez.sk)

Slováci sa z novej stanice ale tešiť nebudú.

Už od 2. apríla sa obyvatelia Českej republiky môžu tešiť na novú bezplatnú stanicu, ktorú spustí spoločnosť HBO Europe. Warner TV HD ponúkne to najlepšie z bohatej knižnice štúdia Warner Bros., no doposiaľ bola konkrétna programová štruktúra zahalená rúškom tajomstva. S blížiacim sa dňom spustenia vysielania ale už je konečne známy náčrt filmov a seriálov, ktoré stanica ponúkne aspoň v prvý týždeň.

Článok pokračuje pod videom ↓

Filmy a seriály – to je to, čo sľubovala nová bezplatná stanica Warner TV HD už pri ohlásení svojho vzniku. V prvom mesiaci kanál ponúkne v hlavnom vysielacom čase od 20:00 predovšetkým filmy z produkčnej dielne Warner Bros. a seriálová tvorba dostane priestor počas dňa, informuje o programových plánoch stanice portál Media Guru.

Logo novej stanice Warner TV. Foto: WBD

Večer filmy, cez deň seriály

Štart nového kanálu je naplánovaný na 2. apríla predpoludním. O 20:00 stanica odvysiela kultový film Stanleyho Kubricka s názvom 2001: Vesmírna odysea. Po ňom uvedie ďalší kultový sci-fi trhák Blade Runner v špeciálnej verzii The Final Cut s Harrisonom Fordom v hlavnej úlohe.

Záber z filmu 2001: Vesmírna odysea. Foto: MovieStillsDB

Ako z programovej štruktúry na prvý týždeň vyplýva, práve večery budú patriť najmä bohatej filmovej knižnici stajne Warner Bros., aj keď priestor dostane aj seriálová produkcia. Večerné sloty obsadia seriály Roswell: Nové Mexiko či Policajti z L.A. (Southland) a Upratovačka (The Cleaning Lady).

Počas prvého týždňa budú tiež uvedené filmy ako Ľudia dažďa, Zrodila sa hviezda, Nepodarený večierok, Batman, Šéfovia na zabitie 2, Pred súmrakom, Poltergeist či O Schmidtovi.

Film Batman režiséra Tima Burtona z roku 1989. Foto: MovieStillsDB

Čo sa týka seriálov, tak počas prvého mesiaca v priebehu dňa bude Warner TV vysielať Gossip Girl, Fringe alebo Smallville. Priestor dostanú aj reality programy, napríklad gastronomická relácia Restaurant: Impossible, v ktorej kuchár Robert Irvine pomáha reštauráciám, ktorých existencia je ohrozená.

Seriál Gossip Girl. Foto: MovieStillsDB

Pre Slovákov nedostupná

Novú stanicu Warner TV HD bude prevádzkovať spoločnosť HBO Europe a poskytovaná bude zadarmo. Distribuovaná bude výhradne pre územie Českej republiky, slovenskí diváci si ju tak nenaladia, aj keď nejaké možnosti na jej sledovanie k dispozícii pravdepodobne budú. Z portfólia spoločnosti sú našincom známe kanály ako HBO, HBO 2 a HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, Discovery, Eurosport, Eurosport 2, Eurosport 4K, HGTV, TLC, Travel Channel, Investigation Discovery, Cartoon Network, CNN, Animal Planet, Cartoonito či Food Network.

Uložiť článok

Najnovšie články