Foto: Tim1337 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons/Pixabay

Žartovná udalosť na Facebooku lákala ľudí na dnešný deň na vtrhnutie do Area 51.

Cieľom akcie nazvanej Storm Area 51 bolo vtrhnúť na americkú vojenskú základňu Area 51, ktorá je opradená mýtmi a mnohí konšpirátori veria, že USA tam zhromažďuje všetky dôkazy o existencii UFO. Satirická udalosť sa má konať 20. septembra, teda dnes. Aj keď jej tvorcovia neskôr udalosť zrušili a označili ju iba za vtip, mnohí ľudia sa aj tak na túto akciu chystajú. No miestni obyvatelia priľahlých miest sa obávajú veľkého náporu ľudí. Informuje o tom Independent

Miestni obyvatelia sa pripravujú na najhoršie. Udalosť sa môže zvrhnúť na katastrofu a to ani tak nie kvôli tomu, že by mohli pocítiť odozvu vojakov, ale preto, že budú zápasiť s ťažkými miestnymi podmienkami. Mestá Rachel a Hiko sa nachádzajú v nevadskej púšti a tá teda je všetko, len nie hostinským miestom.

Area 51

NASA
  • je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera na juhu Nevady
  • nachádza sa tam vojenské letisko, ktoré je pravdepodobne využívané na tajný vývoj vojenských lietadiel
  • prebiehal tam vývoj strojov ako Lockheed U-2 alebo Lockheed SR-71 Blackbird
  • objekt je strážený kamerami a pohybovými senzormi
  • okolo základne sú upozornenia, že votrelci môžu čeliť „smrtiacej sile“
  • miesto je predmetom mnohých konšpiračných teórií o UFO

 

Miestni úradníci už v reakcii na udalosť vydali núdzové vyhlásenie a varujú ľudí, aby sem nechodili. Obyvateľ Joerg Arnu z mesta Rachel hovorí, že „tí, ktorí vedia, čo obnáša kempovanie v púšti, to zvládnu. Tí, ktorí hľadajú veľkú párty, budú sklamaní“.

Predpokladá tiež, že mnohí ľudia prídu v šortkách a šľapkách. „To vás neochráni pred hadmi a škorpiónmi,“ dodáva. „V noci je tu poriadna zima, teploty klesajú k 5 stupňom Celzia. Navyše nenájdu to, čo chcú nájsť a tak sa budú hnevať„.

Arnu sa tiež pripravil na ľudí a okolo svojho majetku nainštaloval vonkajšie svetlomety, oplotenie a nápisy, ktoré upozorňujú, že nemajú vstupovať na jeho pozemok. Zorganizoval tiež nočné susedské stráženie, no obáva sa, že nebude dostatok jedla, vody, košov a toaliet pre návštevníkov.

Made by X51 (Flickr: https://www.flickr.com/photos/x51/ Web: http://x51.org/) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
Úradníci  sa tiež obávajú, ako budú zabezpečené služby. Najbližšia čerpacia stanica je vzdialená vyše 70 kilometrov. Komisár okresu už žiadal o pridelenie 250-tisíc dolárov na zvládnutie očakávaného davu. Udáva, že nápor 30 až 40-tisíc ľudí by mohli ustáť, no v skutočnosti nikto nevie, koľko ich naozaj príde.

Americká armáda sa tiež na udalosť pripravuje. Opäť prísne varuje pred narušením vojenského priestoru Area 51. Minulý týždeň zatkli dvoch YouTuberov, ktorí sa snažili preniknúť do areálu. Tí dostali pokutu niekoľko tisíc dolárov.

Arnu povedal, že armáda pridala žiletkové oplotenie na hranici Area 51 a jeho domu, nainštalovali viac kamier a osvetlenie napájané batériami. Povedal tiež, že podľa nových informácií budú narušitelia priestoru zatknutí a dostanú pokutu 1 000 dolárov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )