Foto: TASR - Jaroslav Novák

Vláda chce dať jednorazovú pomoc ľuďom zasiahnutých letnou veternou kalamitou.

Obyvatelia obcí Blatné Revištia a Svätuš, zasiahnutí letnou veternou kalamitou so silným dažďom a krupobitím, by mali od štátu dostať jednorazovú pomoc. Prerozdeliť by si mali 275 390 eur. Návrhom ministerstva vnútra sa bude v stredu zaoberať vláda.

Ministri budú rokovať o zmene financovania cirkevných a súkromných zariadení poradenstva a prevencie. Z predloženého materiálu vyplýva, že by po novom mali byť financované zo štátneho rozpočtu. Envirorezort predložil na zasadnutie novelu, súvisiacu s envirozáťažami. Podľa návrhu by mal byť Envirofond povinný vrátiť vlastníkovi nehnuteľnosti, na ktorej sanovali envirozáťaž, ním uhradené financie.

Vláda sa tým bude zaoberať v stredu

Urobiť by tak mal do 1. marca 2024. Zároveň by mali zaniknúť pohľadávky štátu, vzniknuté v súvislosti so sanáciou nehnuteľností. Vládny kabinet by sa mal v stredu zaoberať aj zmenou členov v Rade vlády SR pre protidrogovú politiku. Predsedníčkou by sa podľa predloženého materiálu mala stať ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Podpredsedami by mali byť minister školstva Tomáš Drucker (obaja Hlas-SD) a minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD).

Úrad vlády SR chce zároveň využiť 622 605 eur z kapitálových výdavkov, ktoré nevyčerpal v predchádzajúcich dvoch rokoch, na nové ciele. Presunúť nevyčerpané kapitálové výdavky vo výške vyše jedného milióna eur chce aj ministerstvo zahraničných vecí.

Vláda bude rokovať aj o Stratégii rezortného vzdelávania na roky 2024-2030. V nej vytýčil rezort práce základný rámec a ciele, ktoré je potrebné naplniť prijatím opatrení v oblasti vzdelávania odborných zamestnancov ministerstva. Cieľom je koncentrovať sa najmä na rozvíjanie a skvalitnenie vzdelávania a tiež zriadenie rezortnej vzdelávacej inštitúcie.

Uložiť článok

Najnovšie články