Foto: SITA (AP) /Profimedia

Polícia má v rukách nový dôkaz.

Hlavný podozrivý Christian Brueckner je v Nemecku súdený za nesúvisiace sexuálne trestné činy. Polícia však má nové dôkazy, ktoré ho jasne spájajú so zmiznutím malej Maddie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyšetrovatelia hovoria o nových dôkazoch

Ako informuje Mail Online, nemecká polícia podľa vyšetrovateľov objavila e-mailový účet, ktorý spája Christiana Bruecknera so zmiznutím Madeleine McCann. Ide o prvý prípad, kedy polícia dala najavo, že má v rukách dôkaz o tom, že Brueckner mal prsty v únose malého dievčatka, ktoré v roku 2007 zmizlo počas dovolenky v portugalskom Praia da Luz.

Detektív Titus Stampa však uviedol, že nemôže poskytnúť podrobnosti o dôkazoch, pretože „súvisia s vraždou“ malej Maddie. Brueckner je v súčasnosti v Nemecku súdený za sexuálne trestné činy, nesúvisiace s týmto prípadom. Aj naďalej popiera, že by sa podieľal na zmiznutí Madeleine a jej zabití.

Foto: TASR/ AP

V prejave na nemeckom krajinskom súde Stampa poukázal, že e-mailové konto, ktoré údajne vlastnil Brueckner, súvisí s vraždou Maddie. Dodal, že polícia vyšetruje aj externý pevný disk, no viac o tom nesmie prezradiť. Odmietol povedať, či nájdené e-maily obsahovali fotografie alebo videá usvedčujúce podozrivého, uvádza The Mirror.

Obsah mailov bol príšerný

Stampa dodáva, že polícia našla druhý účet, na ktorom Brueckner zdieľal médiá týkajúce sa zneužívania detí s inými pedofilmi. Niektoré z detí mali len 3 či 4 roky. Brueckner údajne vymazal všetky maily z tohto účtu začiatkom roka 2007, keď Maddie zmizla.

Britská polícia najprv prípad vyšetrovala až do júla 2008, kedy ho pre nedostatok dôkazov odložila. Rodina McCannovcov ho ale udržiavala otvorený za pomoci súkromných detektívov, až kým Scotland Yard v roku 2011 nezačal vlastné vyšetrovanie. Nemecké úrady napokon neskôr Bruecknera označili za hlavného podozrivého.

Foto: TASR/AP

Stampa opísal e-mail, ktorý podľa neho napísal Brueckner. Popisuje v ňom svoje fantazírovanie o päťročnom dievčatku a jeho matke, ktoré sú unesené a odvezené v dodávke a potom znásilnené. Mail mal byť plný násilia a brutality, sníval o tom, že dievčatko a matka sa na násilie pozerajú. Kópia zvráteného príbehu sa podľa súdu našla aj v Portugalsku v roku 2017 na notebooku, ktorý používal aj Brueckner.

Súdny proces pokračuje

K prípadu sa vyjadrila aj Bruecknerova bývalá priateľka, ktorá tvrdí, že v noci, keď Maddie zmizla, jej muž volal a chcel k nej prísť. Žena aj prokurátori naliehali na políciu, aby prehľadali jej dom, no nikdy sa tak nestalo. Brueckner bol v roku 2019 odsúdený na sedem rokov väzenia za znásilnenie staršej ženy v Algarve v roku 2005.

Rodičia Maddie. Foto: SITA/AP

Súčasný súdny proces sa začal vo februári. Boli počas neho vypočutí aj svedkovia, ktorí tvrdia, že videli Bruecknera na otrasných sexuálnych nahrávkach, ktoré ukazujú znásilnenie staršej ženy a mladého dievčaťa. Bruecknerova obhajoba sa niekoľkokrát pokúsila o vylúčenie svedkov s tým, že prípad je nespravodlivý a zaujatý voči ich klientovi pre spojitosti s prípadom Maddie, ale neúspešne. Proces tak naďalej pokračuje.

Uložiť článok

Najnovšie články