Foto: Youtube (Shark Watch South Australia)

Otec so synom zažili strašidelné, no o to fascinujúcejšie okamihy, keď sa vydali na oceán chytať ryby.

Na súši je pánom sveta človek, no vo vode je to iné. Tento svet obývajú nebezpeční predátori, ako sú napríklad aj žraloky. A keď sa my, ľudia, rozhodneme tento priestor narušiť, musíme zákonite počítať s prípadnou odozvou. Otec so synom sa vydali na chytanie rýb a chobotníc na Cape Elizabeth Point na polostrove York v Južnej Austrálii. A tam na ich rybársky čln zaútočil obrovský žralok. 

Žralok modrý patrí medzi najagresívnejšie druhy. Často útočí iba tak zo zábavy, zahryzne do hocičoho, len aby zistil, či je to jedlé a či má zmysel v útoku pokračovať. Aj preto ste ho mohli vidieť v „hlavnej úlohe“ vo filme Čeľuste (jaws).

To, že je toto zviera skutočne obávané, dokazujú aj zábery vo videu pod článkom, o ktorých informoval portál Unilad. Na zázname môžete vidieť približne 6-minútový útok tohto pána morí a oceánov.

Na videu je možné vidieť, ako žralok útočí okrem iného aj na skrinku, v ktorej mali rybári odložené pivo.

Zakaždým, keď priplával, snažil sa zahryznúť buď do motora, do boku alebo do zadnej časti lode,“ povedal pre Daily Mail Australia Aaron, ktorý bol s otcom na palube.

Keď Aaron zbadal útok žraloka, adrenalín mu okamžite vyskočil na maximum. Zachoval ale chladnú hlavu, zobral svoju GoPro kameru a začal natáčať. Žralok mohol mať podľa odhadov približne 3,5 metra.

Aaron tiež poznamenal, že podobný zážitok sa im už udial aj v minulosti a je nadšený, že teraz sa mu to podarilo zachytiť aj na video.

Pozrite si fascinujúce zábery, ktoré sa im podarili zaznamenať:

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )