Ilustračná foto: Profimedia

Do Trnavy mieri obchodný reťazec Hornbach.

Obchodný reťazec Hornbach plánuje postaviť ďalšiu predajňu pre domácich majstrov, záhradkárov a stavebníkov v Trnave. Stáť má v obchodnej zóne pri cestnom obchvate mesta, kde už prevádzky podobného zamerania sú.

Ako vyplýva zo zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, s výstavbou chce začať v polovici roku 2025, s dokončením obchodného centra ráta Hornbach na jar 2026. Predpokladané investičné náklady odhaduje na osem miliónov eur. Hornbach má momentálne na Slovensku dve predajne v Bratislave, ďalšie v Košiciach, Prešove a Nitre.

Hornbach nové obchodné centrum v Trnave umiestni na pozemku s rozlohou 4,5 hektára. Jeho súčasťou bude podľa zverejneného zámeru rozdelené na tri časti, a to na záhradné centrum, stavebné centrum a drive-in, čo bude plocha pre paletový tovar. Súčasťou areálu bude aj podzemná garáž, v ktorej bude 88 parkovacích miest, vonku bude ďalších 147. V novom obchodnom centre by po jeho dokončení malo nájsť prácu približne 60 ľudí.

Spoločnosť Hornbach – Baumartkt SK podľa portálu finstat.sk zaznamenala v roku 2022 na Slovensku výnosy vo výške viac ako 166 miliónov eur a zisk 5,7 milióna eur.

Uložiť článok

Najnovšie články