O problémoch kúpeľov Červený Kláštor Smerdžonka sme vás prvý raz informovali ešte v decembri roku 2023. Konateľ prevádzkovateľskej spoločnosti Pieniny Resort vtedy skonštatoval, že za sebou majú historicky najvyššie prevádzkové výsledky. Aj napriek tomu sa hovorilo o existenčných problémoch.
správy od nás budete mať ako prví.
Kúpele totiž čelili konkurzu a nevedelo sa, či v roku 2024 vôbec otvoria svoje brány. Okrem potenciálnych problémov plynúcich z konkurzného konania sa na verejnosť dostali informácie, podľa ktorých majú spory aj samotní majitelia. V júni 2024 sa napokon kompetentným podarilo súdy presvedčiť a tie schválili ich reštrukturalizačný plán. Ako teraz informuje portál Denník E, v polovici februára odobrili plán aj veritelia.
Na súdy sa pôvodne ako prvá ešte v septembri 2023 obrátila firma FM Design, ktorá požiadala o vyhlásenie konkurzu spoločnosti Pieniny Resort. Firma sa ozvala s pohľadávkou vo výške 83-tisíc eur a v podaní uviedla, že existujú ďalší traja verejne známi veritelia prevádzkovateľa kúpeľov. Proti pohľadávkam sa konateľ Pieniny Resort Peter Pihorňa bránil a tvrdil, že ide o účelové vyhlásenie konkurzu s cieľom vytvoriť na jeho spoločnosť tlak.
Zmenili sa aj majitelia
Zároveň naznačoval, že na konkurze majú záujem aj minoritní majitelia kúpeľov, tí sa k celej veci nevyjadrovali. „V dôsledku začatého konkurzného konania sme sa dostali do problémov, keďže nám neplánovane vznikli vysoké náklady spojené s našou právnou obranou a súčasne sme museli odstraňovať prekážky, ktoré nám vytvárali osoby spojené s menšinovým vlastníkom, ktoré do novembra 2023 ešte riadili prevádzku,“ uviedol Pihorňa.
Aj táto situácia sa už mala medzičasom vyriešiť, nakoľko z kúpeľov v decembri odišli spomínaní minoritní vlastníci. Svoj podiel podľa Denníka E predali podnikateľovi Patrikovi Piontekovi zo Spišských Hanušoviec, pričom sa zmenila aj percentuálna majiteľská štruktúra. Dobrou správou je, že kúpeľom sa od covidu darí a ich tržby kontinuálne rastú. V roku 2023 vykázali zisk na úrovni takmer 300-tisíc eur. Ak teda splnia svoj ozdravný plán, zaženú aj hroziacu kritickú situáciu.
Samuel z Detvy je jediným Slovákom žijúcim na karibskom ostrove: Miestni ma zo žartu volali Eminem, zarábajú 600 eur
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie















Nahlásiť chybu v článku