Ilustračná foto: Unsplash

Bolt chce byť jednotkou na trhu.

Popredná európska prepravná platforma Bolt predstavila novú funkciu vo svojej mobilnej aplikácii, ktorá umožňuje používateľom pridávať ďalšie zastávky v jednotlivých jazdách.

Cestujúci budú mať v najnovšej verzii aplikácie Bolt k dispozícii možnosť pridať viac zastávok v rámci jednej jazdy. Zadávať ich budú môcť pomocou malého znamienka plus na pravej strane políčka, do ktorého zadávajú adresu. Kliknutím na znamienko „+” tak vytvoria ďalšiu zastávku svojej jazdy. Cestujúci môžu mať na jednej jazde až tri zastávky, z ktorých posledná je konečným cieľom ich cesty.

Nová funkcia spríjemňuje fungovanie aplikácie. Cestujúci už vďaka nej nemusia diktovať vodičovi zmeny trasy v priebehu jazdy, a zároveň vodič nemusí zastavovať, aby menil cieľovú destináciu.

Aplikácia ho automaticky navádza cez zadané medzizastávky do cieľa. Aj takéto jazdy, samozrejme, disponujú vopred stanovenou cenou, teda cestujúci vidia pred objednaním celkovú cenu za všetky zastávky po ceste. Funkcia bude tento mesiac postupne sprístupnená používateľom Bolt v zariadeniach s Androidom a iOS.

Foto: Taavi Rannamets (Taxify)

Čoskoro aj v ďalších slovenských mestách

Bolt je poprednou európskou prepravnou platformou, ktorej cieľom je prispieť k jednoduchšej, rýchlejšej a spoľahlivejšej preprave v mestách. Medzi aktivity spoločnosti patrí nielen možnosť objednať si odvoz, ale taktiež mikromobilita a rozvoz jedla.

Bolt, založený Markusom Villigom v roku 2013, v súčasnosti slúži 30 miliónom užívateľov v 35 krajinách po celom svete a výnimkou nie je ani Slovensko. Objednať si odvoz prostredníctvom aplikácie Bolt je možné v siedmich mestách – v Bratislave, Košiciach, Nitre, Trnave, Banskej Bystrici, Žiline a v Prešove.

Ako v septembri 2019 v rozhovore pre magazín Forbes uviedol country manažér spoločnosti Bolt pre Slovensko Eduard Suchánek, obľúbená služba bude už čoskoro dostupná aj v ďalších mestách. Je tak dosť možné, že odvoz si prostredníctvom Boltu budete v najbližšom období objednať aj v Martine, Poprade, v Prievidzi či v Trenčíne, v ktorom ako v jedinom krajskom slovenskom meste Bolt zatiaľ ľudí neprepravuje. Bolt na Slovensku tiež plánuej spustiť aj donášku jedla a zdieľanie bicyklov a kolobežiek.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )