Separovanie odpadu je už dnes bežná vec a dúfame, že väčšina z vás odpad triedi. Sú tu aj ľudia, ktorí odpad neseparujú, pretože neveria, že...

Separovanie odpadu je už dnes bežná vec a dúfame, že väčšina z vás odpad triedi. Sú tu aj ľudia, ktorí odpad neseparujú, pretože neveria, že sa skutočne zrecykluje. Ostatní ľudia to ignorujú a hádžu všetko do jedného koša, či niektorí pokojne aj na zem.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento prístroj by mohol dopomôcť k väčšiemu množstvu separovaného papieru. Je iné, keď si za papier, ktorý väčšinou vyhodíme do koša, vytvoríme niečo nové sami. Predstavte si, že by ste si už nikdy nemuseli kúpiť kancelársky papier či zošity. Dnes je už táto predstava skutočnosťou. Spoločnosť Epson prišla s novým recyklovacím zariadením, ktoré sa svojimi rozmermi zmestí do kancelárskej miestnosti či pivnice. Zariadenie PAPERLAB je schopné vytvoriť až 14 listov papiera za minútu a všetko, čo vy musíte spraviť, je len pridať do mašiny starý papier a vybrať si, aký druh, farbu a formát papiera chcete vytvoriť.

epson_paperlab.0.0
global.epson.com

Schopnosť recyklovania papiera priamo v kancelárii ponúka množstvo výhod. To, že sa vyrúbe menej stromov, je každému jasné. Ušetrí sa ale aj palivo, ktoré by sa minulo počas nosenia starého papieru do fabriky na recyklovanie a každý bude mať istotu, že jeho údaje neboli zneužité a nikto si ich neprečítal.

[youtube 2qLjmIo3ne8 720 410]

Myslíte ši, že aj takto bude vyzerať budúcnosť?