zdroj: Netflix

Sigmund Freud je jednou z najdôležitejších postáv dejín psychológie.

V novom seriáli, ktorý si už teraz môžete pozrieť na Netflixe, sa však známy psychoanalytik ujme netradičnej úlohy. Spolu s inšpektorom a záhadným médiom sa totiž pokúsi dolapiť nebezpečného sériového vraha, ktorý ohrozuje obyvateľov Viedne.

Netflix odvysiela seriál Freud

Píše sa 19. storočie a Viedňou zmieta strach, obyvateľov totiž ohrozuje nebezpečný sériový vrah. Sigmund Freud preto spojí sily s viedenskou políciou a médiom a pokúsia sa vraha dolapiť. Ako informuje portál CNN, Sigmunda Freuda, otca psychoanalytického smeru, si zahral herec Robert Finster. Zaujímavých úloh sa však zhostili aj Ella Rumpf, ktorá stvárni záhadné médium a rakúsky herec Georg Friedrich, ktorý sa zhostil úlohy inšpektora Alfreda Kissa.

Pre Variety sa vyjadril režisér diela, Marvin Kren, ktorý hovorí, že aj keď sa dej odohráva vo Viedni, nový seriál Freud nakrúcali v susednom Česku. V Prahe sa totiž nachádza množstvo historických budov, ktoré produkciu projektu značne uľahčili. Samozrejme, súčasťou seriálu je jedinečne vykreslená Freudova osobnosť.

Venoval sa snom, ale aj hypnóze

Vie sa o ňom, že pochádzal z chudobnej rodiny a holdoval kokaínu. Okrem toho, Freud bol veľmi ambiciózny, mimoriadne inteligentný a bol posadnutý kontrolou. V rámci psychoanalýzy sa zaoberal najmä teóriou snov, tvrdil totiž, že práve sny nám umožňujú pochopiť podvedomie človeka. Venoval sa aj hypnóze a napriek kariére, ktorú si vybudoval, musel neustále čeliť kritike a výsmechu.

CNN
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )