bezobalu.org

Nezisková organizácia bezobalu šíriaca Zero Waste filozofiu sa usiluje o ekologickú revolúciu. Teší sa veľkej podpore a ponúka kvalitné potraviny.

Globálne hnutie Zero Waste inšpiruje tisíce ľudí po celom svete k modernejšiemu, jednoduchšiemu spôsobu života s veľmi priaznivým ekonomickým a ekologickým dôsledkom. Tejto inšpirácii podľahla aj susediaca republika a v Prahe sa rozbieha nový projekt s názvom bezobalu. V súčastnosti vedie rozsiahlu kampaň s cieľom informovať širokú verejnosť o problematike vytvárania odpadu.

Registráciou na hithite sa výrazne priblížili k uskutočneniu svojej vízie a to práve prostredníctvom crowdfundingovej kampane, jedná sa o hromadné financovanie a vďaka priaznivým okolnostiam a veľkej podpore verejnosti sa im podarilo navýšiť požadovanú čiastku už o 19%. Slobodní investori, ktorým sa môžte stať aj vy, tak pomohli navýšiť cieľovú 34 000€ o ďalších 6 000€.

Ako prvý projekt tohto druhu v Českej republike sa organizácia beozbalu venuje výskumu bezodpadového predaja, ktorý zatiaľ vyzerá sľubne a teší sa veľkej popularite. Snaha o tento projekt nemá marketingový cieľ, jedná sa o motiváciu voči ostatným distribútorom potravín. Nezabúda sa taktiež na skladovacie a logistické riešenia.

V Prahe je už dokonca k dispozícií na Bělehradskej ulici aj testovacia predajňa, kde sa dajú zakúpiť kvalitné biopotraviny do znovupoužiteľných obalov. Všetky potraviny, ktoré sú na predajni k dispozícii sú bez obalu, je tu aj možnosť ich ochutnať a nakúpiť presné a konkrétne množstvo, ktoré požadujete.

Jedným z cieľov tejto organizácie je aby potraviny dopravené do predajne prešli čo najkratšiu vzdialenosť. Napriek tomu, že na území predajne nie sú ideálne podmienky pre pestovanie sortimentu, organizácia sa snaží aby mal dodávateľ požadovaný výrobok vždy na sklade. Všetky potraviny, ktoré predajňa ponúka sú bio, nejde však o imidž či značku, ale o fakt, že sú zdravotne prínosné a nutrične hodnotné.

Bezobalu teda šetrí zákazníkom ako peniaze tak aj zdravie. Pretože sa stáva čoraz populárnejšou u uvedomelých ľudí dúfajme, že čoskoro sa môžme dočkať niečoho podobného aj u nás. Na stránke hithit.com môžete aj vy prispieť k rozvoju tohto projektu.

Pozri aj: Bezodpadu: Títo dvaja manželia vytvorili na Slovensku prvý obchodík, ktorý neprodukuje žiadny odpad a potraviny si tam kúpite bez obalov

interez.sk (Ľuboš Belko), bezobalu.org, hithit.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )