Ilustračné foto: Pixabay

Konšpirácii o konci sveta je neúrekom.

A s vzrastom popularity internetu narástla aj miera konšpiračných teórií o apokalypse. Len minulý rok ich bol asi desať, tento rok už vieme o biblickej katastrofe, ktorá má nastať 24. júna. Ak sa to však nestane, máme v zálohe ďalšiu. Ide na to však v celku „old schoolovo“, keďže má byť dôsledkom (neexistujúcej) Planéty X, ktorá fičala práve minulý rok. Zomrieť by sme mali niekedy na jeseň.

Začiatok apokalypsy je stanovený na 23. apríla. Príčinou má byť to, že Mesiac, Slnko a Jupiter budú na oblohe v znamení Panny, čo má nejakým spôsobom reprezentovať Mesiáša. Vďaka tomu na oblohe uvidíme Planétu X, ktorá šuchne našu planétu v októbri a BUM. Vďaka jej neuveriteľnej „gravitačnej sile“ bude po nás.

Nibiru

Než vyhľadáte najbližší protiatómový kryt, pripomeňme si, že sme mali zomrieť v roku 1999, pretože to povedal Nostradamus. Tiež sme mali byť mŕtvi v roku 2008, pretože CERN mal vytvoriť čiernu dieru, ktorá by pohltila Zem. A v roku 2012 sme mali zomrieť lebo končil majský kalendár. Minulý rok do nás mala niekoľkokrát naraziť táto istá planéta, ktorej existenciu NASA vyvrátila a tiež sa vyskytlo niekoľko ďalších biblických katastrof.

Kým však nepršia žaby, nemáte sa čoho obávať. A najmä, ak vo vás konšpiračné správy vytvárajú čo i len najmenšie obavy, veľmi rýchlo sa na to vykašlite, pretože žiadna takáto reálna hrozba neexistuje.

Pozri aj: Island zachraňuje tropické lesy a ich obyvateľov. Sieť supermarketov odstráni palmový olej zo všetkých svojich výrobkov

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy