Foto: Pixabay, Flickr (Ruocaled)

Samozrejme, že od začiatku roka prebehol ešte len týždeň a už tu máme prvú predpoveď konca sveta.

Tak sa do toho môžeme pustiť, pretože zrejme ani tento rok nebude výnimkou medzi konšpiračnými teóriami, ktoré predpovedajú náš bolestivý koniec. Najnovším „konšpirátorom“ je tentokrát svätá kniha kresťanov. Aby sme sa vyhli akémukoľvek útoku na niečie náboženské presvedčenie, nebudeme rozoberať pravosť situácii vyobrazených v Biblii a zameriame sa čiste na to, že tento rok všetci do jedného umrieme.

Táto predpoveď pochádza z Knihy zjavenia, čo je časť svätého Písma, ktorá sa dotýka témy súdneho dňa. Pre menej znalých, ide o deň kedy sa odohrá vojna nebom a peklom, počas ktorej sa na Zem vráti syn Boží, aby nás zachránil. A kto je vlastne autorom najnovšej teórie? Tento muž sa volá Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue a verí, že našiel dátum zániku nášho sveta v biblických textoch.

Das Jüngste Gericht (Memling).jpg
wikimedia.org

Mathieu sa odvoláva na text z Knihy zjavenia 13:5 „A dostala tlamu, aby hovorila veľké veci, aby sa rúhala, a dostala moc pôsobiť na štyridsaťdva mesiacov.“ Tento biblický text dopĺňa svojim vyhlásením: „Počul som hlas medzi štyrmi žijúcimi bytosťami. To je rozum. Ten, ktorý oplýva veľkou inteligenciou predstavuje postavu beštie. Predstavuje muža. Jeho postava je číslo 666,“ znie to naozaj zmätočne a naozaj to zmätočné je.

Wikimedia

K tomu, aby zistil dátum konca sveta si teda zobral číslo 666, ktoré reprezentuje diabla. Ďalej si zobral číslo 42 zo spomínaného biblického textu a akýmsi výpočtom prišiel k tomu, že náš svet skončí 24. júna 2018. Nech to znie akokoľvek potrhlo, zaujímavé je, že Mathieu nie je jediný, kto predpovedal koniec sveta na tento rok. Učinil tak už pred stovkami rokov Nostradamus. Prorok a apatekár zo 16. storočia určil jedno zo svojich proroctiev o konci sveta práve na tento rok.

Nostradamus prophecies.jpg
wikimedia.org

Nostradamus mal mnoho predpovedí, ktoré sa v konečnom dôsledku ukázali ako pravdivé, no jeho vyjadrenia boli veľmi abstraktné, a tak sa len veľmi ťažko určuje, či išlo skutočne o situáciu, na ktorú sa jeho vyhlásenie podobalo. V každom prípade je okolo tejto historickej postavy veľmi záhadné rúško napätia a tajomstva, ktoré vzrušuje ľudí po celom svete už stovky rokov. Nostradamus koniec nášho sveta určil na máj tohto roku.

Istí experti sa však vyjadrili, že Nostradamove predpovede v skutočnosti nie sú predpoveďami. Vraví sa totiž, že tento údajný prorok nespisoval nadchádzajúce udalosti, ale iba zaznamenával situácie, ktoré sa už odohrali. Je nutné dodať, že v prípade, že keby mal koniec sveta naozaj nastať podľa Nostradama, boli by sme všetci mŕtvi už dávno. A to hneď niekoľkokrát.

NASA's Swift Mission Observes Mega Flares from a Mini Star

Minulý rok nás zaplavovali teórie o neexistujúcej planéte X známej aj ako Nibiru. Čo bude teda najväčším hitom vyhubenia života na planéte Zem pre tento rok ešte nevieme, takže sa necháme prekvapiť. Isto to však bude stáť naozaj za to.

Pozri aj: Mexickí archeológovia objavili starodávnu aztécku svätyňu, ktorá zobrazuje model vesmíru

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)