Foto: Youtube/ أسرار

Dokázal Nostradamus predpovedať udalosti, ktoré sa odohrali takmer 500 rokov po jeho smrti?

Nostradamus, vlastným menom Michel de Nostradame, bol francúzsky prorok, ktorý žil v 16. storočí. Zomrel v roku 1566 a napísal tisícky proroctiev, ktoré sa v nadchádzajúcich storočiach naplnili. Spísané sú formou veršov do kníh nazývané Storočie. 

Dokázal predpovedať vzostup Adolfa Hitlera a druhú svetovú vojnu, ale tiež aj útok z 11. septembra na americké dvojičky. Niektorí ľudia však veria, že vo svojich knihách dokázal predpovedať Trumpovu výhru v minuloročných prezidentských voľbách.

Drzý, nehanebný vyrevúvač bude zvolený ako veliteľ armády. Trúfalosť jeho rozhodnutí, rozbitý most, mesto zamdlieva od strachu.“ Tieto slová sa na Trumpa dajú aplikovať, keďže ako prezident Spojených štátov je aj veliteľom ozbrojených síl.

wikimedia.org

Nostradamus však predpovedal aj Hillary Clinton ako Trumpovu vyzývateľku. „Mužná žena sa vydá na sever, bude liezť na nervy takmer každému Európanovi a zvyšku sveta. Dve zlyhania ju uvedú do nerovnováhy a rovnako život aj smrť posilnia východnú Európu.“ Práve Hillary mala predstavovať túto mužnú ženu a pod východnou Európou si môžeme predstaviť Rusko.

Nakoniec spomína aj samotné voľby. „Falošné správy o zmanipulovaných voľbách preletia mestom a zrušia porušenú dohodu; kúpené hlasy, kaplnka plná krvi, impérium sa zaviaže inému.“ To by mohla byť narážka na rovnakésmerovanie zahraničnej politiky Donalda Trumpa a Valdimira Putina alebo na prebiehajúce vyšetrovanie zmanipulovaných volieb Rusmi.

A čo vy? Veríte týmto proroctvám?

Pozri aj: Jeden z najväčších objavov? Podľa expertov sa pozostatky Noemovej archy môžu nachádzať práve v tejto krajine

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články