Foto: Twitter (dmuleicester)

Hodnota sexrobota sa v súčasnosti pohybuje okolo 15-tisíc eur.

Zákazníci, ktorý tento produkt, teda sexrobota vyhľadávajú, nemajú problém vyhodiť ťažké prachy za umelého sexuálneho partnera. Takáto spoločníčka si dokáže zapamätať vaše narodeniny alebo citovať Shakespeara. To by však mala dokázať aj skutočná frajerka. A s človekom prichádza viacero benefitov, ktoré medzi robotickými partnermi nenájdete. Počet digisexuálov, teda ľudí, ktorých vzrušujú sexroboti neustále pribúda.

Nová štúdia však preukázala, že na takomto vzťahu nie je nič zdravé. A to aj napriek tomu, že spoločnosť Harmony, ktorá je v tomto biznise v podstate monopolom, tvrdí opak. Firma, a tiež jej zástancovia tvrdia, že ich sexroboti majú terapeutické účinky. A tie majú byť uplatňované práve na ľuďoch, ktorí nedokážu naviazať normálny vzťah a majú im nahrádzať ako sexuálnych tak aj sociálnych spoločníkov.

Unsplash

Roboti by nemali byť súčasťou akejkoľvek praxe, týkajúcej sa medicíny,” hovorí Chantal Cox-George, doktorka z Veľkej Británie, ktorá za týmto výskumom stála. “Povolené by to malo byť len v prípadoch, že by išlo o výskum týkajúci sa etiky.” Do tejto debaty sa zapojil aj profesor Noel Sharkey, ktorý pôsobí na univerzite v Sheffielde. Sharkey sa primárne zaoberá etickým výskumom v oblasti robotiky a umelej inteligencie.

Unsplash

Ten oslovil nespočetné množstvo ľudí, ktorí majú so sexrobotmi skúsenosti, no nikto z nich nedokázal zodpovedať otázky, ktoré by sa týkali medicíny alebo terapeutických účinkov. “Na doktorov sú často kladné otázky v súvislosti s využitím sexrobotov,” hovorí Cox-George, ktorá striktne zastáva názor, že by tento biznis rozhodne nemal byť akokoľvek spájaný s medicínou. Roboti by mali v tomto smere údajne pomáhať so sociálnou fóbiou.

Unsplash

Tie ju však podľa všetkého len zhoršujú a majitelia sexrobotov čoraz viac upadajú do svojej poruchy. Socializácii sa tak začínajú vyhýbať úplne, keďže pre nich prestáva byť čo i len minimálne zaujímavá. Ženy by rozhodne tiež nemali byť prirovnávané k objektom. Avšak to, že vzťah s umelou inteligenciou, ktorá je vlastne len vylepšená gumená Anča, neprináša nič dobré, je viac menej zjavné od začiatku.

Sexroboti tak môžu napáchať viac škody, ako úžitku. Bohužiaľ, ani takéto slová však ich majiteľov ani zástancov nepresvedčia. To, že by nemali byť v žiadnej súvislosti spájané s medicínou je však len plus, ktorý môže prispieť k tomu, že si nebude čoraz viac ľudí zhoršovať svoju sociálnu dysfunkciu.

Pozri aj: Vedci vytvorili prvú psychopatickú umelú inteligenciu. Norman je šialenec s ťažkou poruchou osobnosti

sciencealert.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )