foto: Montana Fish, Wildlife and Parks

Zuzana Veslíková / / Zviera
Zastrelili zviera a mysleli si, že ide o vlka. Keď si ho však bližšie prezreli, boli šokovaní.

Občas sa podarí nečakane natrafiť na objavy, ktoré nás prekvapia. Týka sa to aj zvieracej ríše. Tentokrát sa jedná zvláštny druh vlka. Ľudia majú ale rôzne teórie, o čo konkrétne sa môže jednať.

Na ranči v Montane, niekoľko metrov od hospodárskych zvierat, bolo zastrelené zviera, ktoré sa podobá vlkovi. Hospodárske zvieratá sú tu často ohrozované divou zverou, a tak rančeri si svoje stáda chránia. To čo ale zastrelili im nepripomínalo nič, čo dovtedy ulovili, a tak poslali fotografie odborníkovi. „Niektoré veci na zvierati nesedia. Jeho uši sú príliš veľké, telo a nohy má na vlka krátke a rovnako sa líši aj srsť,“ hovorí Ty Smucker, špecialista na divokú zver. Objav teraz prechádza testom DNA, aby sa odhalila o aké zviera vlastne ide.

foto: Montana Fish, Wildlife and Parks

Po tom, ako sa táto správa rozšírila na sociálne siete, ľudia začali prichádzať s vlastnými teóriami, ktoré by ozrejmili pôvod a druh tohoto zvieraťa. Dokonca si ho spájajú s niečím mýtickým alebo si myslia, že sa jedná o „bigfoota“, teda o vedecky nepotvrdený druh ľudoopa.

foto: Montana Fish, Wildlife and Parks

Zatiaľ je isté len to, že ide o mladú, nekojacu samicu, pochádzajúcu z psovitej čeľade, do ktorej patrí viac druhov zvierat ako psy, líšky, vlky, kojoty alebo šakaly. Potrvá však pár týždňov, kým sa identita zvieraťa definitívne potvrdí a rozlúskne sa táto podivná záhada.

Pozri aj: Aj zvieratá majú zmysel pre humor. 15+ zatiaľ najlepších fotografií úspešnej súťaže o najvtipnejšiu fotografiu zvierat za rok 2018

ladbible.com
0
Komentovať (0)