Ilustračná foto: TASR (Busto Arsizio), Unsplash

Let z Indie do Hongkongu nedopadol najlepšie.

Takýto rekord sa podľa dostupných informácií ešte nepodarilo zaznamenať. Hongkong zaznamenal najmenej 49 pasažierov letu z indickej metropoly Naí Dillí zo začiatku apríla, ktorí mali pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Informovala v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na hongkonské úrady, píše TASR.

Všetci títo cestujúci do Hongkongu prileteli na palube letu indickej spoločnosti Vistara. Stalo sa tak ešte 4. apríla. Lietadlo tejto spoločnosti má kapacitu 188 pasažierov, hongkonské úrady však nespresnili, koľko ich bolo na palube. 49 z nich však po prílete malo pozitívny výsledok na nový koronavírus, podľa webu LAD Bible ide o rekord, aký sa doposiaľ nepodarilo zaznamenať.

Pozitívne prípady odhalili počas povinnej trojtýždňovej karantény, ktorú Hongkong zaviedol. Pasažieri z 25 vysokorizikových krajín vrátane Británie, Indie, Juhoafrickej republiky (JAR), Pakistanu a USA musia okrem toho pred odletom do Hongkongu predložiť negatívny test, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Foto: TASR (Busto Arsizio)

Hongkonské úrady od pondelka 19. apríla zaviedli dvojtýždňový zákaz pre všetky lety z Indie, Pakistanu a Filipín. Tieto krajiny označili v súvislosti s výskytom novej mutácie koronavírusu N501Y za “neobyčajne vysoko rizikové”.

India čelí prudkému nárastu v počte prípadov a v nemocniciach sa zapĺňajú lôžka, pripomína AFP. Indická vláda opätovne sprísňuje pandemické opatrenia a v hlavnom meste Naí Dillí zaviedla od pondelka lockdown.

Hongkong bol jedným z prvých území, ktoré pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 na začiatku roka 2020 zasiahla. Prísne opatrenia v oblasti cestovania, dodržiavania rozstupov a nosenia rúšok však pomohli šírenie nákazy obmedziť, píše AFP. Hongkong zaznamenal v spojitosti s ochorením COVID-19 celkovo viac ako 11-tisíc prípadov nákazy a 209 úmrtí.

0
Uložiť článok
Komentovať