zdroj: Netflix

Najlepšie snímky, ktoré potešia každého nadšenca kvalitných kontroverzných audiovizuálnych diel a môžeme ich nájsť na Netflixe.

Sú šokujúce, pútavé a diváci ich milujú. Nakrútené podľa šokujúcich skutočných udalostí, či so scénami nevhodnými pre citlivých divákov. Aj takéto snímky sú dostupné online na streamovacích službách. Pozrime sa na obľúbené kontroverzné filmy a seriály, ktoré si môžeme vychutnať na Netflixe. 

Koncom minulého roka čelil Netflix škandálu po tom, ako uviedol brazílsky kontroverzný film Prvé pokušenie Krista. Milióny divákov po celom svete podpisovali petíciu a obviňovali streamovaciu službu z rúhania sa. Film totiž ukazoval Božieho syna ako gaya. Hranica medzi tým, čo je vo filmoch ešte vhodné a čo nie, je úzka. Kontroverzné filmy ju však mnohokrát prekročia a riadia sa svojimi vlastnými pravidlami.

Ich cieľovka sa však neustále rozrastá a množstvo kvalitných z nich môžeme nájsť aj na Netflixe. Pozrime sa na 10 najlepších filmov a seriálov, ktoré divákov šokujú násilnými scénami a zvrátenosťou, no napriek tomu sú obľúbené a vysoko hodnotené.

Geraldova hra / Gerald’s Game (2017)

ČSFD – 62 %

IMDb – 6,6/10

Manželia Jessie a Gerald si užívajú na chate sexuálne hrátky. Všetko sa zmení vo chvíli, keď Gerald dostáva infarkt a umiera priamo pred očami Jessie, ktorá je pripútaná o posteľ na vyľudnenom mieste.

Snímka nakrútená podľa knižnej predlohy Stephena Kinga rozpúta boj o záchranu života, pri ktorej hrá čas dôležitú úlohu. Jessie musí nájsť spôsob, ako sa dostať z uväznenia, telo nebohého Geralda sa totiž rozkladá priamo pred jej očami.

Matka! / Mother! (2017)

ČSFD – 57 %

IMDb – 6,6/10

Jennifer Lawrence a Javier Bardem v úlohe manželského páru, ktorého pokojný život začnú narušovať nečakané návštevy neznámych ľudí. Zo začiatku ich vo svojom dome vítajú, postupne však nad nimi strácajú kontrolu, až napokon rozpútajú peklo. V snímke dominujú pocity šialenstva a hnevu, ktoré sa postupne stupňujú aj vizuálne.

Režisér Darren Aronofsky vytvoril kontroverzný psychologický horor, ktorý rozdelil divákov na dva tábory. Fanúšikovia v ňom môžu nájsť niekoľko metafor a vysvetlení, ktoré prechádzajú od náboženských symbolov až po odkazy na partnerské vzťahy.

Ty / You (2018-2019)

ČSFD – 78 %

IMDb – 7,8/10

Joe na prvý pohľad vyzerá ako milý muž, až kým sa nezaľúbi do ženy, pre záchranu ktorej je ochotný urobiť všetko. Aj keď zachraňovať nepotrebuje. Sériu svojich krutých, chorých a zvrátených činov si však dokáže racionálne vysvetliť.

Seriál sa zaoberá problematikou sociálnych sietí, stalkingu či voyerizmu, ktoré môžu byť pre človeka nebezpečné. Obsahuje množstvo sexuálnych scén, scény násilia alebo týrania, a preto nie je vhodný pre slabšie povahy a mladšieho diváka.

22 July (2018)

ČSFD – 72 %

IMDb – 6,7/10

Anders Behring Breivik spáchal 22. júla 2011 sériu politicky orientovaných teroristických útokov, pri ktorých prišlo o život 77 ľudí. Navždy tak poznačil krajinu s takmer nulovou kriminalitou.

Seriál približuje súdny proces Andersa Breivika a ukazuje vyrovnávanie sa s následkami tých, ktorí útok prežili a dopad na pozostalých.

Ubelievable (2019)

ČSFD – 83 %

IMDb – 8,5/10

Seriál z originálnej produkcie Netflixu prináša skutočný príbeh sérií znásilnení neznámym páchateľom, ktorý vznikol podľa článku dvojice investigatívnych novinárov. Článok sa zameriava na príbeh tínedžerky menom Marie, ktorá nahlási na polícii svoje znásilnenie.

Neznámy muž ju mal v noci zviazať, znásilniť a napokon nahú a zneužitú odfotiť. Táto schéma sa opakovala aj pri ďalších ženách. Líšila sa iba tým, že Marie polícia znásilnenie neuverila a obvinila ju z klamstva. Vyšetrovateľkám sa páchateľa napokon podarilo nájsť a bol odsúdený na 396 rokov väzenia.

Rozhovory s vrahom: Výpoveď Teda Bundyho / Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes (2019)

ČSFD – 85 %

IMDb – 7,8/10

Štvordielna séria prináša rozhovory a nahrávky vraha Teda Bundyho, ktoré vznikli počas jeho pobytu v cele smrti. Americký sériový vrah sa priznal k vraždám 30 žien, avšak presný počet jeho obetí nie je známy.

Bundyho obete boli mladé dievčatá, ktoré znásilnil, na smrť ubil palicou a zaškrtil. Niektoré znásilňoval aj po ich smrti. Za svoje ohavné činy bol odsúdený na smrť v elektrickom kresle. Seriál ukazuje jeho pobyt vo väzení a čakanie na rozsudok smrti a približuje myslenie zvráteného človeka.

Hot Girls Wanted (2015)

ČSFD – 58 %

IMDb – 6,1/10

Dokumentárny film sa zameriava na amatérsky pornopriemysel, do ktorého často vstupujú mladé dievčatá s vidinou slávy, úspechu a peňazí. Pomocou výpovedí dievčat sa dostávame priamo do diania a uvedomujeme si spolu s nimi riziká, ktorým musia čeliť a aký dokáže byť internet nebezpečný.

Veronika / Verónica (2017)

ČSFD – 62 %

IMDb – 6,2/10

Režisér Paco Plaza sfilmoval jediný prípad, ktorý sa odohral v skutočnosti a v ktorom bola v Španielsku uznaná prítomnosť nadprirodzených javov. Snímka vychádza z udalostí, ktoré sa odohrali Estefanii Gutierrez Lazaro po tom, ako sa snažila vyvolať ducha svojho mŕtveho kamaráta. Začala trpieť halucináciami a záchvatmi, až napokon umrela nevysvetliteľnou smrťou.

Recenzie filmu upozorňujú na to, že je vhodný iba pre silné povahy a množstvo divákov ho nedokáže kvôli autenticite a strachu pred nadprirodzeným dopozerať do konca.

Interview s masovým vrahom / Interview with a Serial Killer (2008)

ČSFD – 73 %

IMDb – 5,8/10

Arthur Shawcross bol americký masový vrah a kanibal, ktorý za svoje činy dostal trest 250 rokov odňatia slobody. Keď bol odsúdený za 10 vrážd, snažil sa dokázať, že trpí závažnou psychickou poruchou. Tvrdil, že bol v mladosti zneužívaný a negatívny vplyv na jeho psychiku mala aj vojna.

Čo z týchto tvrdení je pravda a čo výmysel, iba aby sa Shawcross zviditeľnil, však zostalo záhadou. Tvorcovia dokumentárneho filmu ho vypočúvali a snažili sa zistiť pravdu.

Hriešnica / The Sinner (2017-2020)

ČSFD – 82 %

IMDb – 8,0/10

Cora žije usporiadaný život so svojím manželom a synom, má dobrú prácu a priateľov. Jedného dňa sa vyberú k jazeru a Cora z ničoho nič dobodá úplne cudzieho muža. Detektív Harry Ambrose sa snaží odhaliť dôvody, prečo žena, ktorá nemá zdanlivo žiaden motív, tento ohavný čin spáchala a je ochotná dobrovoľne stráviť zvyšok života za mrežami.

V druhej sérii Harry Ambrose rieši prípad malého chlapca, ktorý počas výletu otrávil svojich rodičov. Za skutočnými motívmi sa ukrývajú tajomstvá, o ktorých nikto netušil.

Najnovšie články