foto: screen Facebook/Michal Hajtol

Aj napriek tomu, že milióny ľudí po celom svete bojujú za práva zvierat, aj v predvianočnom období sa nájdu takí, ktorí sa zabávajú ich týraním.

Obdobie pokoja a mieru. Aj tak sa nazývajú Vianoce, na ktoré sa väčšina z nás teší celý rok. Počas tohto obdobia sa snažíme správať sa k ostatným lepšie, milšie a takisto sa snažíme pomáhať. Podľa videa, ktoré sa však včera objavilo na Facebooku, očividne existujú aj výnimky.

Týranie zvierat v dnešnej dobe, v ktorej sa snažíme pristupovať k zvieratám ako k ľudským bytostiam je nielen že neprípustné, ale takisto aj trestné. To, čo urobili títo mladí ľudia vo videu, je trestným činom, ktorý by sa mal určite ďalej riešiť. Prekvapujúce na tom všetkom je to, že aj napriek väčšiemu počtu ľudí sa nikto nepostavil a nepovedať dosť. Všetci sa spolu na tejto zvrátenej „hre“ zabávali, natáčali ju a následne ju veľmi hrdinsky uverejnili na sociálne siete.

Video na Facebooku uverejnil Michal a v statuse k nemu píše: „Dnes ráno mi kamarátka poslala správu: „Michal, môžeš to prosím Ťa zazdieľať. Pomôž mi, neviem, kde to mám dať.“ V prvom rade som si myslel, že potrebuje predať nejaký telefón alebo niečo. No, keď som si pozrel video, ktoré mi poslala, ostal som v šoku. Takto sa mladí ľudia zabávajú vonku? Že týrajú mačku…“ 

Celý jeho status aj video si môžete pozrieť tu.

Aj napriek tomu, že Vianoce klopú na dvere a ľudia by mali z hlavy vytesniť všetku nenávisť, hnev a zlo, je dôležité nezatvárať pred takýmto ohavným činom oči a postaviť sa za nevinné bytosti, ktoré to samé nevedia.

Uložiť článok

Najnovšie články