Foto: SITA/Branislav Bibel

Verbálne a fyzické útoky na zdravotníkov pokračujú.

Neočkovaní pacienti proti novému koronavírusu, ktorí sa dostali do nemocnice, neustále napádajú zdravotníkov. A to dokonca aj keď sú v ťažkých stavoch. Informovala o tom polícia prostredníctvom facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Podľa informácií od personálu Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke dochádza k verbálnym a fyzickým útokom neočkovaných pacientov, ktorých stav je kritický.

Tri prípady, pri ktorých sa zastavuje rozum

V jednom prípade sa muž vyhrážal lekárovi, že ho zabije. Dlhodobo odmietal pľúcnu ventiláciu, na ktorú bol napojený v stave, keď sa nekontrolovateľne dusil. Napokon bol intubovaný, ináč by čochvíľa zomrel. Informujú muži zákona.

V druhom prípade došlo zo strany iného pacienta k fyzickému ataku na sestričky. Aj táto osoba je už na umelej pľúcnej ventilácii. V treťom prípade boli zdravotné sestry ohrozované pacientom s nožíkom.

Polícia odporučila zdravotníckemu personálu, aby v takýchto prípadoch bezodkladne volali na číslo 158. “Keďže všetci agresívni a neočkovaní pacienti sú už na umelej pľúcnej ventilácii, v súčasnosti nie je potrebné vo vzťahu k nim vykonať také opatrenia, ktoré by viedli k zamedzeniu možných ďalších útokov voči zdravotníkom,” dodali policajti.

0
Uložiť článok
Komentovať