Foto: HBO

Práca herca niekedy vôbec nie je jednoduchá.

Mnohí majú dablérov, ktorí zahrajú náročné kúsky namiesto nich, niektorí sú však najradšej, keď svoju prácu nemusia zvaliť na plecia niekoho iného. Medzi statočných a talentovaných hercov patrí aj Emilia Clarke. O natáčaní Hier o tróny vyzradila niečo, čo sa divák bežne nedozvie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hrozný údel hlavnej postavy

Emilia Clarke v seriály Game of Thrones
Foto: HBO

Hlavná postava Hier o tróny prežila všeličo, bola uväznená, znásilnená, predaná, musela čeliť vrahom, ktorí ju chceli pripraviť o život, musela zniesť smrť brata, videla zomierať svojho manžela a porodila mŕtve dieťa. Našťastie, je to fiktívna postava, no údel, ktorý musela znášať, je jednoducho hrozný.

Aneuryzma mozgu

Daenerys Targaryen je postava, ktorá svojou silou uchvátila mnohých ľudí, Emilia Clarke však v rozhovore pre The New Yorker prezradila, že počas natáčania trpela nielen jej filmová postava. Až dvakrát totiž utrpela aneuryzmu mozgu. Aneuryzma mozgu je ochorenie, v rámci ktorého sa cieva v mozgu oslabí a vytvorí sa na nej výdutina pripomínajúca malý balónik. Ak sa aneuryzmu podarí zachytiť včas, človek sa môže opäť zotaviť, stále však predstavuje veľké riziko.

Odmietala pripustiť, že niečo nie je v poriadku

Britská herečka Emilia Clarkeová v populárnom americkom televíznom seriáli Hra o tróny, Foto: TASR/AP

K prvej aneuryzme došlo, keď herci práve dokončili jednu zo sérií Hier o tróny. Herečka sa vybrala do posilňovne, no keď skončila, necítila sa príliš dobre. Spočiatku ju len bolela hlava, no jej stav sa prudko zhoršoval. Pociťovala nevoľnosť a takmer si necítila končatiny. Odmietala však pripustiť, že sa niečo deje a aby sa udržala pri zmysloch, neustále pohybovala prstami a opakovala si dejstvá z Hier o tróny.

Ťažká depresia

Napokon ju však museli vziať do nemocnice, kde vyšetrenia preukázali, že utrpela nebezpečné krvácanie do mozgu. Okamžite musela podstúpiť zákrok a keď sa prebudila, bola dezorientovaná a ubolená. Okrem toho, postihla ju afázia, teda neschopnosť hovoriť. To herečku nesmierne vydesilo, bála sa, že neprehovorí už do konca svojho života. Celý jej život aj kariéra boli postavené na komunikácii, zlé správy ju preto uvrhli do depresie a uvažovala dokonca aj nad tým, že skoncuje so životom.

Druhý zákrok

Herečka sa zotavila, no netrvalo dlho a opäť si musela ľahnúť pod nôž. Lekári sa museli dostať priamo do jej lebky. Procedúra však bola našťastie úspešná a Emilii ako spomienka ostalo v lebke niekoľko titánových kúskov. Vrátila sa jej dokonca aj reč, vďaka čomu sa mohla vrátiť k svojej milovanej práci a byť opäť nebojácnou Daenerys Targaryen.

ladbible, newyorker
Uložiť článok

Najnovšie články