Foto: Facebook (Iain Meiklejohn)

Meiklejohn a jeho syn sa už v minulosti zúčastnili na majstrovstvách sveta v Brazílii v roku 2014 aj v Rusku o štyri roky neskôr.

Nevšednú školskú ospravedlnenku vymyslel pre svojho syna zarytý fanúšik škótskej futbalovej reprezentácie, ktorá v piatok nastúpi v otváracom zápase majstrovstiev Európy v Nemecku proti domácemu národnému tímu. Ako referuje web Daily Mail, Škót napísal do školy, že jeho syn bude niekoľko týždňov neprítomný z dôvodu „vzdelávacej cesty po Nemecku“.

Ospravedlnenka sa stala hitom internetu

„Zdravím, píšem vám len preto, aby som vás informoval, že Aleks Meiklejohn nebude navštevovať školu od štvrtka 13. júna, až kým Škótsko nevypadne z Euro 2024,“ napísal v úvode Iain Meiklejohn, ktorý ospravedlnenku poslal e-mailom na Forresters High School v škótskom hlavnom meste Edinburgh. Sľúbil v nej, že jeho 12-ročný syn Aleks vypracuje „podrobný referát“ o tom, čo nazval „extrémnymi emocionálnymi vzostupmi a pádmi, akými prechádza len fanúšik Škótska“. Ospravedlnenka vynaliezavého otca sa okamžite stala hitom internetu.

Meiklejohn a jeho syn sa už v minulosti zúčastnili na majstrovstvách sveta v Brazílii v roku 2014 aj v Rusku o štyri roky neskôr. Pred desiatimi rokmi sa dokonca pokúšali získať lístky na finálový zápas medzi Nemeckom a Argentínou v Riu de Janeiro, ale v dave tisícok záujemcov pred štadiónom Maracaná napokon neuspeli.

Uložiť článok

Najnovšie články