Foto: moviestillsdb.com

Tarantino hovorí už niekoľko rokov o tom, ako zavesí filmárske remeslo na klinec.

Once Upon a Time in Hollywood je posledný Tarantinov film. Zatiaľ však len v zmysle – posledný, na ktorom pracoval. Podľa jeho vlastných slov ukáže práve úspech filmu to, či bude tento jeho posledným. Ako píše aj portál Movie Web, radi by sme neverili tomu, že Tarantino opúšťa filmový priemysel, no jeho tvrdenia, ktoré vedú týmto smerom, sú čoraz častejšie a zdá sa, že filmár ich myslí vážne.

V poslednom Tarantinovom snímku si zahrali Leonarado DiCaprio a Brad Pitt. S obomi hercami už Tarantino v minulosti spolupracoval, no toto je prvýkrát, čo sa stretnú pred kamerou, zatiaľ čo maniak z videopožičovne sedí na režisérskej stoličke. Na projekt bola prizvaná aj pôvabná Margot Robbie či veterán Al Pacino. Tarantino na tomto projekte, tak ako aj na jeho ostatných, celkom zjavne pracoval veľmi vášnivo.

moviestillsdb.com

Koniec jednej (krásnej) éry

Režisér a scenárista si však veľmi dobre uvedomuje ako zle to pôsobí, keď umelec dosiahne vrchol svojich schopností a ďalej svoju kariéru len silí. “Myslím, že čo sa týka veľkofilmov, prišiel som na koniec svojej cesty. Chcel by som sa venovať písaniu kníh a divadla, takže stále budem kreatívny. Len si myslím, že filmom som už dal všetko, čo som mohol,” hovorí podľa Movie Webu Tarantino.

moviestillsdb.com

Je to vo hviezdach

Ak publikom zoberie Once upon a Time in Hollywood mimoriadne dobre, možno bude už práve tento film jeho posledným. Režisér sa síce v minulosti nechal počuť, že chce počas svojej kariéry vytvoriť desať filmov, no nie je vylúčené, že ju teda ukončí deviatim filmom. Movie Web ďalej píše, že Brad Pitt sa podľa vlastných slov tiež domnieva, že Tarantino myslí svoje tvrdenia smrteľne vážne. Herec tiež dodal, že Tarantino má ďalšie plány a rozhodne mu nebudeme musieť povedať naveky zbohom. Pozorovať, ako dobrovoľne z hry odstúpi jedno z najväčších a najzárobkovejších mien Hollywoodu bude rozhodne zaujímavé. Obzvlášť v dobe, kedy sa šoubiznis čistí od sexuálnych deviantov, ktorí priemysel opúšťajú z donútenia.

Tarantino možno skončí ako režisér, no už nejaký čas sa šepká o tom, že pracuje na projekte Django/Zorro. Ide o adaptáciu jeho vlastného komiksu, ktorý nadväzuje na dej filmu Django Unchained. Réžie sa má síce ujať niekto iný, no o scenár by sa mal postarať práve renomovaný filmár. Okrem toho Tarantino už dokončil scenár k novému Stra Treku, z ktorého mal režisér J. J. Abrams doslova nadšený. Aj keby sa Tarantino skutočne rozohodol zavesiť hollywoodsku kariéru na klinec, o jeho mene by sme tak či tak v nadchádzajúcich rokoch ešte veľa počuli.

movieweb.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )